wiano.eu
YouTubeFacebook

2011-05-03 Tańce na trzy kraje

Paręset lat temu polskie tańce „na trzy” zdobyły uznanie w Europie. Do dziś dumni są z nich Szwedzi czy Francuzi. W Polsce po latach odtrącenia odżywają na miejskich i wiejskich parkietach.

 

Podczas koncertu "Tańce na trzy… kraje" w Muzeum Etnograficznym w Toruniu muzycy młodego pokolenia - Marcin Drabik (skrzypce, nyckelharpa), Seweryn Huzarski (bębenek obręczowy) oraz Rafał Kwietniewski (akordeon diatoniczny) przeniosą nas w świat zmysłowej francuskiej mazurki, przypominającej polską muzykę dworską szwedzkiej polski oraz mazurka zachowanego w pamięci naszych dziadków.

 

Wybrane tańce zaprezentowane zostaną przez  toruńską grupę "n obrotów", która do wspólnych pląsów zaprosi również publiczność.

 

Fot. Archiwum n_obroty 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„N obrotów” to grupa pasjonatów muzyki i tańca tradycyjnego, która od lat proponuje mieszkańcom Torunia rozmaite wydarzenia mające na celu upowszechnianie znajomości tradycji muzycznej Polski i Europy poprzez praktyczne działania.

 

Od niemal 7 lat jej członkowie zorganizowali kilkadziesiąt potańcówek, warsztatów tańca i śpiewu archaicznego wielokrotnie współpracując z Muzeum Etnograficznym w Toruniu.

 

W czasie pierwszego, majowego spotkania z cyklu Muzyka Ludów Europy, wszystkich tych, którzy chcieliby bliżej poznać szwedzkie, francuskie i polskie tańce trójmiarowe zapraszamy na warsztaty w piątek i w niedzielę oraz Potańcówkę polsko-mazurkową, imprezę towarzyszącą, która odbędzie się w sobotni wieczór (6,7,8 maja).

 

Szczegółowe informacje:

www.etnomuzeum.pl

e-mail: nobrotow@gmail.com

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263