wiano.eu
YouTubeFacebook

2015-12-04 Kiermasz w Płocku

Twórcy ludowi z Mazowsza, Kujaw, Kurpi, ziemi łódzkiej oraz z Płocka zaprezentują na Kiermaszu Bożonarodzeniowym, który odbędzie się 6 grudnia w Płocku, szeroką gamę rękodzielnictwa oraz wyrobów regionalnych.

 

Będą tam do nabycia ręcznie malowane bombki, tradycyjne ozdoby choinkowe, ceramika, biżuteria artystyczna i frywolitki, haft ręczny i koralikowy, wycinanki ludowe, garncarstwo, witraże i papieroplastyka, niecodzienne ozdoby ze szkła i bursztynu, rzeźby, ozdoby ze sznurka, świąteczne stroiki, zabawki oraz inne bibeloty.

 


Ponad na stoiskach znajdzie się wiejskie jadło, tradycyjnie wypiekane ciasta, chleby i pierniki lukrowane oraz oleje i miody z przydomowej pasieki.


Stoiska będą ustawione wewnątrz kamienicy przy ul. Tumskiej 8.

 

Fot. Archiwum muzeum

Kiermasz Bożonarodzeniowy z poprzednich edycji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od godz. 10:00 do 16:00  organizatorzy zapraszają dzieci i dorosłych na niecodzienne i atrakcyjne warsztaty artystyczne prowadzone przez twórców ludowych oraz nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku.


Wyjątkową atrakcją będą warsztaty rzeźby w lodzie prowadzone przez firmę z Sosnowca ,,Ostre Cięcie”. Zajęcia odbędą się w godz. 12:30 - 13:30 na ulicy Tumskiej przed Muzeum Mazowieckim w Płocku. Liczba miejsc przy 4 stanowiskach warsztatowych będzie ograniczona do 5 uczestników przy każdym.


Dodatkową atrakcją będzie kraina lodu, gdzie w ciszy i skupieniu, gęsim piórem i atramentem, każdy bez względu na wiek będzie mógł napisać list do Mikołaja.

 

Zobacz też:

Zwyczaje i obrzędy\bożonarodzeniowe

Muzea i skanseny\Płock\muzeym ziemi mazowieckiej

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263