wiano.eu
YouTubeFacebook

2016-10-14 Przegląd do Korzeni

Ponad 110 śpiewaków i muzyków folklorystycznych z 10 miejscowości wystąpi przed publicznością podczas IX Rzeszowskiego Przeglądu Kapel Ludowych „Do Korzeni”, który odbędzie się w niedzielę 16 października 2016 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina.

 

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przegląd „Do Korzeni” stanowi okazję do cyklicznego spotykania się zespołów, muzyków i śpiewaków ludowych z całego województwa podkarpackiego.

 

Jego celem jest ukazanie i pielęgnowanie wartości kulturowych wyrażonych muzyką ludową, a także promocja twórczości artystycznej nieprofesjonalnych twórców i zespołów folklorystycznych.


Prezentacje wszystkich zgłoszonych uczestników zostaną poddane ocenie trzyosobowego Jury w składzie:

 

- Iwona Josse-Jakubiec (muzyk wokalista, nauczyciel śpiewu w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie oraz grupy wokalnej Zespołu Tańca Ludowego „Rzeszowianka”),

 

- Iwona Augustyn-Balawender (muzyk instrumentalista, wokalista, dyrygent chórów)


- Małgorzata Płaneta-Zając (muzyk pianista, tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Bandoska, znawca folkloru).


Finał przeglądu odbędzie się w niedzielę 16 października 2016 roku na nowej sali widowiskowej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina przy ul. Paderewskiego 154.

 

Przesłuchania w formie otwartego dla publiczności koncertu rozpoczną się o godzinie 12:00.

 

Przegląd jest realizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa.

 

Szczegółowy program imprezy:

 

12:00 – 12:10 – Otwarcie przeglądu
12:10 – 12:25 – Kapela BIAŁA MUZYKA (Świlcza)
12:30 – 12:45 – Zespół Śpiewaczy WESOŁE BAJADERKI (Rzeszowski Dom Kultury filia Słocina)
12:50 – 13:05 – Kapela Ludowa MALAWIANIE (Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem)
13:10 – 13:25 – Jakub Zastawny (Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku)
13:30 – 13:45 – Zespół Pieśni Ludowej BIESIADA (Gmina Jarosław)
13:50 – 14:05 – KAPELA ZASTAWNYCH (Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku)
14:10 – 14:25 – Zespół Śpiewaczy KUMOSZKI (Rzeszowski Dom Kultury filia Załęże)
14:25 – 14:45 – przerwa
14:50 – 15:05 – Barbara Chorążak (Gmina Olszanica)
15:10 – 15:25 – Zespół Śpiewaczy BUDZIWOJCE (Rzeszowski Dom Kultury filia Budziwój)
15:30 – 15:45 – KAPELA LUDOWA MŁODE KURASIE Z LUBZINY (Stowarzyszenie Kapela Ludowa Kurasie z Lubziny)  
15:50 – 16:00 – Tadeusz Nowak (Gminny Ośrodek Kultury w Czarnej)
16:00 – 16:10 – Zespół Śpiewaczy z Kapelą WOLANIE (Gminny Ośrodek Kultury w Czarnej)
16:15 – 16:30 – Henryk Marszał (Miejsko Gminny Dom Kultury w Głogowie Małopolskim)
16:35 – 16:50 – Zespół Śpiewaczy UHERCZANIE (Gmina Olszanica)
16:55 – 17:10 – Grupa folkowa MALOWANY WÓZ (Dom Kultury „Sokół” w Strzyżowie)
17:15 – 17:30 – Kapela Zespołu Pieśni i Tańca KARPATY (Rzeszowski Dom Kultury)
17:30 – 18:00 – Obrady Jury
18:00 – 18:30 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród

 

Zobacz też:

Ośrodki Sołtysa\rzeszów\dom kultury\rdk

Taniec i muzyka


 

MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęœciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl