wiano.eu
YouTubeFacebook

2010-02-15 Jacuzzi w skansenie

Na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu powstanie Centrum Kulturalno-Rekreacyjne. Nowa inwestycja ma umocnić pozycję skansenu nie tylko na mapie turystycznej Mazowsza, ale także  kraju, a nawet i świata.


Koszty budowy centrum są szacowane na  około 37 mln zł. Według wstępnych planów budowa obiektu rozpocznie się już  w przyszłym roku.


Centrum Kulturalno – Rekreacyjne pomieści 200 gości w komfortowych pokojach hotelowych oraz apartamentach. Każdy z pokoi będzie wyposażony w telewizję satelitarną, nieodpłatne łącze internetowe oraz telefon.

 

Do dyspozycji hotelowych gości będzie również basen, jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, salon fryzjerski i kosmetyczny oraz solarium. Powstanie też kręgielnia, bilard, tenis stołowy, strzelnica z symulatorem laserowym i stanowiskiem łuczniczym oraz siłownia .

 

Nie zabraknie również audytorium na 300 osób z salą, sceną i zapleczem.

Dyrekcja Muzeum Wsi Mazowieckiej nie chce ograniczać się tylko do ochrony, przenoszenia czy rekonstruowania typowych dla regionu Mazowsza osad i zagród. Ma ambicję stworzyć na terenie skansenu nowoczesne Centrum Kulturalno-Rekreacyjne.

 

- Będziemy mogli organizować więcej imprez plenerowych na szerszą niż dotąd skalę, konferencje naukowe i szkolenia. Ofertę skierujemy także do gości zagranicznych zainteresowanych realizacją w Polsce konferencji, kongresów oraz przyjazdami biznesowymi, wypoczynkiem w spokojnej, wyjątkowej scenerii – tłumaczy Jan Rzeszotarski, dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu . - Również osoby, które pragną zadbać o zdrowie i urodę, jak i te nastawione na aktywny wypoczynek, znajdą tu coś dla siebie.

 

Obiekt powstanie w centrum skansenu, w spokojnym zalesionym miejscu, z daleka od miejskiego zgiełku.

 

Centrum Kulturalno-Rekreacyjne będzie usytuowane w sąsiedztwie istniejącego już kompleksu muzealno-wystawienniczego, który został oddany do użytku w maju 2008 roku. W jego skład wchodzi m.in.: oficyna dworska, budynek stolarni z pracownią konserwacji i renowacji zbiorów, budynek stajni z zapleczem magazynowym, garaże dla pojazdów i maszyn rolniczych oraz budynek oświatowo-wystawienniczy z salą oświatową, konferencyjną, pokojami gościnnymi.

 

Fot. Archiwum muzeum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To właśnie dzięki oddanemu już do użytku kompleksowi znalazły swe miejsce muzealne eksponaty z dziedziny snycerstwa ludowego oraz bryczki, landa i wolanty. Przestronna galeria rzeźby i powozownia umożliwiły usytuowanie eksponatów w odpowiednich miejscach i otwarcie stałych ekspozycji muzeum.

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263