wiano.eu
YouTubeFacebook

2011-07-20 Oktawa kultur

Już po raz czwarty -  rozpoczynający się w Białymstoku Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sztuki i Folkloru – Podlaska Oktawa Kultur - połączy różne grupy narodowe i etniczne w jedno, barwne widowisko.

 

Fot. Archiwum WOAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aż do czwartku będzie niezwykle kolorowo nie tylko w Białymstoku, ale także w podlaskich miejscowościach, w których odbywać się będą prezentacje zespołów: z Rosji Litwy, Białorusi, Ukrainy, Słowacji, Serbii, Czeczenii, Indii i Polski.

 

Organizatorzy tak zaplanowali imprezę, aby była ona interesująca dla wszystkich – i dla tych, którzy kochają muzykę ludową i dla tych, którzy wolą jej inspiracje. Być może tu na tym festiwalu  uczestnicy usłyszą piosenki, które polubią, które w sercu zaniosą do swoich środowisk.

 

Fot. Archiwum WOAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Warto przypomnieć, że wszystkie kultury narodowe, etniczne mają swoje źródło w kulturze ludowej. Opieka i kontynuacja tychże źródeł jest świadectwem prężności kulturalnej regionów, grup etnicznych, narodowych - jednakże pod warunkiem, że nie przekształcą się w szowinizm.

 

Fot. Archiwum WOAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy mają więc nadzieję, że festiwal jako konglomerat tolerancji, koegzystencji różnych grup i narodów stanie się miejscem, z którego wyjeżdża się z najlepszymi wrażeniami.
Festiwal rozpocznie parada zespołów, następnie na Rynku w Białymstoku zabrzmi inauguracyjny koncert.

 

 Fot. Archiwum WOAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przez kolejne dni w Bielsku Podlaskim, Dobrzyniewie Dużym, w Mońkach, w Lipsku, Narewce, Suwałkach, Siemiatyczach, Sokółce, Tykocinie, Augustowie, Supraślu, Ciechanowcu, Goniądzu, Michałkowie, Drohiczynie, Łomży, Hajnówce, Czarnej Białostockiej będą rozbrzemiewać folkowe nuty. Imprezę zakończy koncert galowy na Rynku przy Ratuszu w Białymstoku.

 

Organizatorem imprezy jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury.

 

 

 

 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263