wiano.eu
YouTubeFacebook

2012-02-02 Potańcówka wiejska

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zabierze chętnych w podróż w czasie na wiejsko-miejską potańcówkę karnawałową. Rdzennie wiejskie oberki, gołąbki czy skoczne wiwaty w niczym nie ustępują nostalgicznym tangom i rzewnym walczykom.

 

Rozszerza się krąg pasjonatów, którzy chcą słuchać i bawić się przy muzyce staromodnej.

 

Fot. Archiwum muzeum

KZPP Stara Tradycja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miasto i jego mody nie od dziś wpływają na gusta wsi. Dotyczy to zarówno trendów w ubiorze, jak i wiejskiego repertuaru muzycznego. Zwłaszcza od czasów powojennych wieś chętnie przyswajała i adaptowała na swoje potrzeby popularne „miastowe” melodie.


Na karnawałowej potańcówce, w sobotę 4 lutego, zagra żeńska kapela Zdrowie Pięknych Pań. Wrocławianki, uczennice wiejskich muzykantów, ogrywać będą tradycyjne garnitury tańców polskich, na czele z mazurkiem i polką.

 

Fot. Archiwum muzeum

KZPP Sieradz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie zabraknie jednak również ślofoksa, czyli rodzimej odmiany fokstrota, tanga czy walczyka.

 

Nieśmiałym i niewprawionym muzeum zapewnia fachową pomoc wodzireja.

 

W jego rolę na przemian wcielać się będzie Marta Domachowska z toruńskiego Muzeum Etnograficznego oraz pasjonaci muzyki tradycyjnej z grupy n obrotów, która od blisko dekady prowadzi warsztaty taneczne i potańcówki w Toruniu i całej Polsce.

 

Ich wieloletnia współpraca z Muzeum niejednokrotnie owocowała świetną zabawą. Prowadzone przez nich zabawy taneczne nie pozostawią obojętnymi nawet najbardziej opornych tancerzy.

 

Główny organizator Potańcówki, Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Etnograficznego w Toruniu od lat wspiera działania instytucji skupiając w swoim gronie wielbicieli tradycji i stałych bywalców muzealnych wydarzeń. Wspólnie zapraszamy do tańca!


Marta Domachowska

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263