wiano.eu
YouTubeFacebook

2010-01-26 Sposób na Holendra

Muzeum Wsi Lubelskiej spodziewa się wzrostu frekwencji turystów z Holandii, bowiem na niedawno zakończonych Międzynarodowych Targach Turystycznych w Utrechcie pracownicom tej instytucji udało się przyciągnać uwagę zwiedzających.

 

Nie tylko rozdawały informatory, foldery i pocztówki o regionie, ale sięgnęły też do tradycji polskiego folkloru. Zorganizowały pokaz przędzenia na kołowrotku, wyrobu ozdób świątecznych z bibuły, słomy, częstowały także ciasteczkami amoniaczkami z muzealnego wypieku.

 

Fot. Archiwum muzeum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Targi w Utrechcie należą do największych w Europie. Prawie 140 tys. osób odwiedza tę imprezę w ciągu 6 dni. W konkurencji o jak największą ilość turystów z Holandii stają kraje z całego świata. W tym roku w targach wzięło udział 1053 wystawców ze 109 krajów.

 

Rynek holenderski odgrywa znacząca rolę dla turystyki przyjazdowej do Polski. Ten niewielki kraj o 16,5 mln ludności przysyła  do Polski rocznie 350 - 400 tys. turystów. Rekordowy był rok 2006 kiedy Polskę odwiedziło prawie 410 tys. Holendrów, co plasuje ten rynek na  trzecim miejscu wśród krajów Europy Zachodniej  po niemieckim i brytyjskim.

 

Holandia jest  typowym rynkiem turystyki indywidualnej, większość turystów przyjeżdża własnymi samochodami na relatywnie długie, turystyczne pobyty na terenie całego kraju. Na pobyt w Polsce , podobnie jak turyści z pozostałych krajów Beneluksu, turyści holenderscy przeznaczają stosunkowo duże środki finansowe.

MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęœciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl