wiano.eu
YouTubeFacebook

2015-03-26 Jarmark Wielkanocny

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie po raz czternasty organizuje Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się 28-29 marca. Nawiązuje on do tradycji jarmarków i targów, które odbywały się dawniej w mniejszych i większych miastach przed ważnymi świętami dorocznymi.

 

Fot. Archiwum muzeum

Jarmark Wielkanocny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jarmarki były okazją nie tylko do sprzedaży i kupna rozmaitych towarów, ale również do spotkań towarzyskich lub rodzinnych i zdobycia informacji o wydarzeniach w kraju i na świecie.


Podczas Jarmarku Wielkanocnego w Szreniawie tradycyjnie będzie można przyjrzeć się pracy twórców ludowych z różnych regionów Polski (Kurpie Zielone, Śląsk Opolski, Łowickie, Sieradzkie, Podlasie, Podhale) i zakupić ich wyroby.

 

Stanowiska te będzie można znaleźć w stodołach i pozostałych zabudowaniach podwórza folwarcznego. W jednej ze stodół znajdą się muzealne stanowiska interaktywne, na których będzie można ozdobić różnymi technikami jaja wielkanocne, wykonać palemki, ozdobić mazurki, a także wykonać stroiki z papierowych kwiatów.

 

Fot. Archiwum muzeum

Jarmark Wielkanocny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla najmłodszych muzeum organizuje konkurs z nagrodami Gniazda z zagadkami o tematyce wielkanocnej.

 

Ponadto swoje występy zaprezentują Zespół Folklorystyczny Wielkopolanie oraz duet wokalno-instrumentalny Blue Voice.

 

Po raz kolejny już zaprezentuje się Oddział Wielkopolski Polskiej Izby Produktów Regionalnych i Lokalnych ze swymi wysokiej jakości zdrowymi i ekologicznymi produktami.

 

Miłośnicy kulinariów w drugim dniu imprezy będą mogli skosztować smażonej białej kiełbasy z cebulą i chrzanem, która będzie serwowana na placu przed sceną. Oprócz tego na terenie Muzeum znajdować się będą inne liczne stanowiska gastronomiczne oferujące tradycyjne i współczesne potrawy.

 

Zobacz też:

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263