wiano.eu
YouTubeFacebook

2016-11-15 Warsztaty tanca

WARSZTATY TAŃCÓW TRADYCYJNYCH Z FRANCJI I PORTUGALII

sobota, 19 listopada 2016, godz. 11:00-15:00
Toruń

 

Zachęcamy do nauki kilku tańców z różnych regionów Francji i Portugalii, które pozwolą na zapoznanie się z ogromną różnorodnością form tanecznych, jakie spotkać można na balfolkowych parkietach. Takie przekrojowe ujęcie, mamy nadzieje, zaciekawi i zachęci do dalszych poszukiwań.

 

Warsztaty podzielone są na dwa bloki – pierwszy zaoferuje kilka tańców z Portugalii i Poitou, które mogą być doskonałym wstępem do rozpoczęcia balfokowej tanecznej przygody, natomiast drugi z pewnością zainteresuje także doświadczonych tancerzy, poświęcony będzie bowiem szczegółowo jednemu tematowi – congo de Captieux.

 

Prowadzenie: Marta Tomczak i Krzysztof Rogulski (Bal Folk Poznań)

 

część I (godz. 11:00 - 13:00): Vira de/da roda "Toma La Da Ca" (Portugalia),branle de Noirmoutier,avant deux á Coutant (Poitou, Francja)


część II (godz. 13:00 - 15:00): Congo de Captieux (Gaskonia, Francja)

Wstęp na warsztaty jest płatny. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia zgodnie z formularzem (preferencyjne warunki do 16 listopada).


* * * * *

 

(L)ISTNY POTAŃC

sobota, 19 listopada 2016, godz. 20:00-24:00
WEJśCIóWKA, Plac Teatralny 1, Toruń


Zaliście iście opadły już melo-emocje po ostatnim potańcu. A ponoć jeszcze iście potańcowalibyście!


(L)Istny Potańc to integracyjny wieczór taneczny z iście tradycyjnym repertuarem z Polski, Szwecyi, Francyi i wielu innych zakątków Europy. Istny Potańc zbuduje w nas wspólnotę niczym listna korespondencyja utrzymywana od lat. Nie trzeba przychodzić w parach, ani w korowodzie – skołujemy je na miejscu! Zliścimy też Wasze marzenia na tablicy!

 

Zaiście wezmę do tańca dziś Cię!


Wstęp na potańcówkę dowolny, dobrowolny.

 

Bezpośrednio przed potańcówką (godz. 19:00) poprowadzony zostanie godzinny instruktaż taneczny dla niewtajemniczonych oraz wszystkich zainteresowanych tańcami pojawiającymi się na potańcówkach.

 

Na spotkaniu przedstawiane są proste tańce krok po kroku z podstawowymi wskazówkami technicznymi. Wstęp na instruktaż 10 zł.


* * * * *

SESJE MELODII TANECZNYCH TRADYCYJNIE

poniedziałki, 14, 21 i 28 listopada 2016, godz. 20:00-22:30
WEJśCIóWKA, Plac Teatralny 1, Toruń

 

Zapraszamy do wspólnego praktykowania grania utworów do tańca. Ogrywamy tradycyjny repertuar tańców polskich i szwedzkich, jak również balfolk. Spotkania dla muzyków zarówno doświadczonych, jak i początkujących w wygrywaniu melodii rytmicznych.

 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263