wiano.eu
YouTubeFacebook

2017-02-03 Ferie w skansenie

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na to, jak w niebanalny sposób spędzić zbliżające się ferie zimowe, to Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza na „Ferie w skansenie”. 

 

Jest to propozycja łącząca kreatywną zabawę z beztroską zabawą na śniegu a także kuligiem po terenie dawnej wsi mazowieckiej oraz zwiedzanie wystaw.

 

Fot. Archiwum muzeum - D. Krześniak

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 „Ferie w skansenie” są realizowane do 28 lutego 2017 r. dla grup liczących powyżej 10 osób.

 

W ramach pierwszego wariantu pn. „Zimowe impresje” uczestnicy obejrzą prezentację multimedialną „Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe na Mazowszu”, a następnie wezmą udział w warsztatach plastycznych „Na szkle malowane”, podczas których pod kierunkiem instruktora wykonają  krajobrazy i motywy zimowe.

 

Osoby decydujące się na wariant pn. „Zima na szkle malowana”, wezmą udział w kuligu (lub przejażdżce wozem) po terenie skansenu oraz zwiedzą wystawę "Boże Narodzenie na Mazowszu" z przewodnikiem.

 

Ekspozycja prezentowana we wnętrzach zabytkowych obiektów będzie doskonałą okazją do poznania dawnych świątecznych rytuałów i obyczajów, takich jak układanie lemiesza pod stołem czy formowanie się grup kolędniczych.

 

W ramach warsztatów „Na szkle malowane” dzieci wykonają  obrazek na szkle przedstawiający  krajobraz lub motyw zimowy.


Z kolei wybierając wariant pt. „Barwny świat ludowych wycinanek” uczestnicy wezmą udział w fantastycznych warsztatach i pod kierunkiem instruktora wykonają wybrany wzór wycinanki ludowej (indyk lub karta urodzinowa).

 

W ramach pakietu odbędzie się także zwiedzanie terenu ekspozycji z przewodnikiem oraz kulig lub przejazd wozem.

 

Fot. Archiwum muzeum - D. Krześniak

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Równie interesująco zapowiada się program „Ferii w ratuszu”, który obejmuje zajęcia o charakterze warsztatowym oraz zwiedzanie wystawy pt. „Sztuka z ognia. Naczynia kamionkowe Spółdzielni Ceramika Artystyczna w Bolesławcu”.


Każdego dnia tygodnia będą realizowane inne zajęcia warsztatowe: malowanie na szkle, wykonywanie zabawek choinkowych z bibuły, łamigłówki, zabawy z kalendarzem, a nawet pouczające warsztaty tkackie.

 

Dopełnieniem warsztatów będzie projekcja prezentacji multimedialnej o tematyce bożonarodzeniowej i zwiedzanie wystawy tematycznej.

 

Ekspozycję tworzy kilkaset eksponatów, tworzących niezwykle bogaty  dorobek artystyczny Spółdzielni Ceramika Artystyczna w Bolesławcu.


Szczegółowe informacje dotyczące ferii w ratuszu i skansenie na stronie www.mwmskansen.pl.

 

Agnieszka Jezierska - Chalicka

 

Zobacz też:

Gry i zabawy Sołtysa


MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęœciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl