wiano.eu
YouTubeFacebook

2017-04-01 Fotki z Kolbuszowej

Zdjęcie zrobione z kurczaczkiem lub owieczką w niezwykłym miejscu, bo w parku etnograficznym w Kolbuszowej, wprowadzi w świąteczny, Wielkanocny nastrój. Skansen w Kolbuszowej organizuje minisesję fotograficzną, którą wykona zaprzyjaźniona z muzeum fotografka Karolina Migurska.

 

Na planie – w plenerze i skansenowskich wnętrzach -  będą przechadzać się kurczaczki i owieczki. W ich towarzystwie będzie można zrobić sobie zdjęcie - przez cały weekend 8-9 kwietnia.

 

Fot. Archiwum muzeum - K. Migurska

1.Sesja fotograficzna

2. Warsztaty wicia palm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Natomiast w Niedzielę Palmową, 9 kwietnia  w sali warsztatowej szkoły z Trzebosi, pod fachowym okiem Urszuli Rzeszut-Baran, będzie można zrobić palmę wielkanocną – tradycyjną – z jałowca, kwiatów trzciny, wierzbowych gałązek czy bukszpanu.

 

Przy pracy będzie można posłuchać o tym, jakie przeznaczenie mają  palmy w naszej kulturze i jaką symbolikę ze sobą niosą. Mało kto wie,
że połykanie bazi ze święconej palmy chroni przed bólami gardła. O tej i innych rewelacjach związanych z obrzędami Kwietnej Niedzieli będzie można posłuchać już niebawem.

 

Warsztaty będą odbywać się w dwóch grupach od godziny 12.00 do 12.45 i od 13.00 do 13.45.


Aby wykonana praca i zdobyta wiedza miały należyte umocowanie w rzeczywistości – o 14.00 w kościele pw. św. Marka zostanie odprawiona msza święta z poświęceniem palm wielkanocnych.

 

Zobacz też:

Sztuka ludowa\fotografia

Zwyczaje i obrzędy\wielkanocne

Muzea i skanseny\Kolbuszowa-park etnograficzny 


 

MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęściej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieś 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263