wiano.eu
YouTubeFacebook

2017-04-21 Odpust na św. Marka

Jedziemy na odpust. W Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej odbędzie się 23 kwietnia odpust na św. Marka.  Świętowanie rozpocznie się mszą św. o godzinie 15.00. Liturgia będzie uroczysta – z procesją wiernych, Straży Grobowej  z Raniżowa, Kół Gospodyń Wiejskich w odświętnych, ludowych strojach niosących feretrony  i zaproszonych gości.

 

Fot. Archiwum muzeum

Procesja podczas mszy świętej odpustowej w 2016 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaraz po mszy straż zaprezentuje musztrę na placu przed kościołem. Przy świątynnym ogrodzeniu już od godziny 13.00 stać będą stragany z ciastkami, cukierkami i piernikami odpustowymi, zabawkami drewnianymi, gwizdkami i rzeźbami z gliny, kwiatami i ozdobami z bibuły, ciastem i pieczywem obrzędowym.

 

Dla świętujących w odpustowy dzień  jest przygotowana także biesiada z Kołami Gospodyń Wiejskich i potańcówka do muzyki Kapeli z Huty Komorowskiej.

 

Między 17.00 a 19.00 muzycy zaproszą do spontanicznych pląsów, ale przede wszystkim do tańców rodzinnych. Zabawę poprowadzi instruktorka Katarzyna Chodoń.

 

Rodzice i dzieci będą mogli nauczyć się kroków lasowiaczka i cebuli, zabawią się w lisa i gąski oraz w ciuciubabkę.


Ci z gości, którzy atmosferę święta chcą przenieść do swych domów, mogą przy szkole z Trzebosi lub w przykościelnym kramie kupić regionalne smakołyki.

 

Zobacz też:

Muzea i skanseny\kolbuszowa - muzeum kultury ludowej

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263