wiano.eu
YouTubeFacebook

2018-03-23 Jarmark w Olsztynku

Tradycyjnie na tydzień przed świętami w Olsztynku odbędzie się jarmark wielkanocny. Już 24 marca olsztynecki rynek miejski wypełni się świątecznymi wypiekami, przysmakami i ozdobami. Odbędą się również prezentacje i warsztaty wielkanocne.


Tegoroczny jarmark rozpocznie się o godzinie 11:00 kiermaszem świątecznym. Udział w nim zapowiedziało blisko 50 wystawców. Na straganach znajdziemy świąteczne wypieki, domowe wędliny, miody, przyprawy i zioła, a także pisanki, tradycyjne palmy i ręcznie robione ozdoby wielkanocne. 

 

Fot. Archiwum muzeum

 

Jarmark Wielkanocny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Urzędzie Miejskim w Olsztynku będzie można wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych, cieszących się zazwyczaj dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Będzie można wykonać palemkę wielkanocną, ozdoby świąteczne oraz dekorować ciastka.

 

O tradycyjnych smakach wielkanocnych przypomni Zespół Szkół w Olsztynku, którego uczniowie przygotują świąteczne warsztaty kulinarne dla najmłodszych.


Na scenie plenerowej z wielkanocnymi prezentacjami wystąpią dzieci i młodzież z olsztyneckich szkół i przedszkoli oraz zespoły z Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku.

 

Rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną oraz plastyczny „WIOSNA, ACH TO TY...”. Ponadto imprezie towarzyszyć będą wiosenne gry i zabawy wielkanocne m.in. szukanie zajączka.


Jarmark odbędzie się w godz. 11:00-15:00 w centrum Olsztynka. Organizatorami Jarmarku są: Muzeum Budownictwa Ludowego-Park Etnograficzny w Olsztynku, Miejski Dom Kultury w Olsztynku, Gmina Olsztynek.

 

Zobacz też:

MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęściej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieś 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263