wiano.eu
YouTubeFacebook

2023-10-08 Smaki jesieni

Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku. Impreza plenerowa "Smaki jesieni" odbędzie się 8 października od 11.00-17.00. 

Odbędą się pokazy kopania ziemniaków kopaczką konną oraz w sposób tradycyjny – „Haczka, gracka i kopaczka”. Wykopane ziemniaki będzie można upiec w ogniskach. 

W jednym z obiektów będzie można zapoznać się z techniką szatkowania kapusty i z tajnikami tradycyjnego sposobu jej ukiszenia.

Przed Kuźnią z Bielicy będzie rozbrzmiewać dźwięk wykuwanych podków – w jednym miejscu spotka się bowiem wielu kowali! 

Muzealne owce będą oczekiwać na fryzjera, który na oczach zwiedzających pięknie je ostrzyże. 

Odbędą się także pokazy tłoczenia różnych olejów połączone z ich degustacją (Gospodarstwo Pasieczne Jabłońscy) oraz warsztaty Kiszenia warzyw „Kisz me now” (Jarosław Poliwko), gdzie każdy będzie mógł stworzyć własną kompozycję kiszonki na jesienną słotę. 

Dzieci i dorośli będą mogli uczestniczyć w warsztatach gwary warmińskiej i tańca warmińskiego (Łukasz Ruch,  Jagoda Orzołek, Wojciech Deliga) 

Muzeum zachęca również do uczestnictwa w warsztatach muzealnych – wykonać będzie można obrazy na plastrach drewna, jesienne witraże czy jesienną biżuterię. 

Muzealni etnografowie przygotowali  dwa ciekawe tematy  prelekcji: „Ziemniaki na Warmii i Mazurach” oraz „Gdy w sakwie pusto, ratujemy się kapustą”.

Ponadto będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie na ludowej fotościance „Niebieska okiennica” oraz przy ciekawej aranżacji „Smaki Jesieni”, połączonej z mini wystawą różnych rodzajów ziemniaków.

Na gości czekać będą wystawcy z kulinarami oraz rękodziełem, a także koła gospodyń wiejskich z pysznymi jesiennymi potrawami.
MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263