wiano.eu
YouTubeFacebook

2010-10-05 Dni Tańca Ludowego

Wydaje Ci się, że tańce ludowe to nuda? Będziesz mieć okazję przekonać się 7 października, że ludowe stroje, warkocze i hołubce świetnie pasują do wielkiego miasta, i do młodych, aktywnych osób…

 

W tym dniu w najważniejszych punktach Warszawy m.in. w okolicach Rotundy, Metra Centrum, Placu Konstytucji i Krakowskiego Przedmieścia pojawią się grupy tancerzy „wywijających” mazurki, oberki i krakowiaki. Taniec nie tylko będzie można oglądać, ale również do niego dołączyć.


 

Tancerze z warszawskich uczelni będą uczyć wszystkich chętnych, jak „wycinać hołubce”. W ten oto nietypowy sposób Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej wraz z Ludowym Zespołem Artystyczny Promni z SGGW oraz Zespołem Pieśni i Tańca SGH zapraszają warszawiaków do uczestnictwa w obchodach Dnia Tańca Ludowego.

 


Organizatorzy są przekonani, że kolorowe stroje oraz radosne pokrzykiwania zainteresują przechodniów.


 

Celem akcji jest promowanie polskiego folkloru w myśl starej, dobrej zasady: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Zespoły nie ukrywają również, że warszawski happening ma zachęcać młodych Polaków do zainteresowania się tańcem ludowym oraz do wstąpienia w taneczne szeregi, najlepiej już z początkiem nowego roku akademickiego.

 

- Ludzie uważają, że folklor to obciach. My chcemy pokazać, że może to być równie fajne hobby jak pływanie na kite’cie, jazda na rolkach czy nauka tańca towarzyskiego – mówi Paweł Halicki, z agencji Brainshake, pomysłodawcy i organizatora akcji.

 

Każdy moment jest dobry, aby przebrać się w strój ludowy i wyskoczyć na parkiet –  uważa Marcin Wójciuk, koordynator projektu z ramienia Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.


 

Organizatorzy planują za rok rozszerzyć akcję na kolejne miasta.

 

***
Wykaz lokalizacji, w których 7 października będzie można spotkać tancerzy:
-  Rotunda
-  Metro Centrum (kulminacja akcji o godzinie 16:00)
-  Plac Bankowy
-  Plac Konstytucji
-  Nowy Świat
-  Krakowskie Przedmieście
-  Plac Zamkowy
-  zagłębie biurowe Służew Przemysłowy (ulice: Taśmowa/Domaniewska/Postępu )

 

A oto instruktaż taneczny dla osób chcących wyciąć sobie hołubca.

 

 

 

 

 


MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263