wiano.eu
YouTubeFacebook

2011-04-08 Ozdoby wielkanocne

Młodzi mieszkańcy Warszawy, a także ich opiekunowie i wychowawcy mają okazję pod kierunkiem artystów ludowych z Mazowsza nauczyć się wykonywać własnoręcznie tradycyjne ozdoby wielkanocne. Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki (ul. Elektoralna 12, Warszawa) organizuje od 30 marca do 8 kwietnia X edycję Spotkań z Rękodziełem Ludowym „Wielkanoc”.

 

Fot. Archiwum MCKiS

1. Palemki z bibuły 2. Kwiaty z bibuły

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podczas tych spotkań twórcy zaprezentują mazowieckie rękodzieło ludowe: pisanki ozdabiane woskiem, jajka oklejane bibułą i sitowiem, baranki i zające z gliny, palmy kurpiowskie, podlaskie, koszyczki z rogożyny, byśki z ciasta, zwierzątka z ciasta piernikowego i obrazki malowane na drewnie.

 

Fot. Archiwum MCKiS

Pisanki mazowieckie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Młodzi artyści - pracując na różnorodnych materiałach (glina, rogożyna, słoma, sznurek, trawa, opłatek, kolorowy papier, krepina itd.) - rozwijają swą sprawność manualną, cierpliwość oraz wyobraźnię.

 

Fot. Archiwum MCKiS

1. Baranki wielkanocne 2. Kury i kurczęta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas zajęć uczestnicy naśladują działanie twórców, dzięki czemu wytwarza się więź i współpraca międzypokoleniowa – a to z kolei ma zachęcić dzieci i młodzież do powtarzania podobnych prac w rodzinie, grupie przedszkolnej, w klasie. 


Zajęcia mają także stanowić inspirację dla rodziców i nauczycieli do budzenia kreatywnych działań wśród swoich podopiecznych.

 

Tu znajdziesz więcej informacji

MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęściej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieś 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263