wiano.eu
YouTubeFacebook

2011-09-13 Sielskie klimaty

Dzieci i młodzież z Grupy Plastycznej Ochra szukała inspiracji malarskich w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie. Utrwaliła na swoich obrazach różne obiekty architektoniczne skansenu.

 

Można je podziwiać na wystawie poplenerowej „Sielskie klimaty 2010 od 11 września do 30 października w chorzowskim skansenie.

 

Fot. Archiwum muzeum

1. Wystawa prac dzieci 2. Gołębnik  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Wiatrak 4. Kapliczka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Okno wiejskiej chaty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na swoim koncie mają wiele wystaw plenerowych i w różnych ośrodkach. Od kilku lat współpracują z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” z Koszęcina.  Wystawiają obrazy podczas imprez takich jak: ”Święto Śląska”, ”Piknik Country w Leśnej Dolinie” oraz „Cietrzewisko”.

 

W 2008 roku współrealizowali bicie rekordu w Leśnej Dolinie na najdłuższy obraz  pt: ”Przyroda Leśnej Doliny”. Ich obraz miał ponad 100 m2. W tym samym czasie rozpoczęliśmy malowanie nowego projektu: Panoramy Koszęcińskie, który polegał na przedstawieniu legendy o Koszęcińskim Raku (związana z Kościółkiem Św. Trójcy w Koszęcinie) na płótnie o wymiarach 10m x 2m.

 

Rok później, czyli w 2009 roku namalowali kolejną część Panoramy,  która przedstawia legendę o Białej Damie (związana z zamkiem w Koszęcinie).

 

W 2010 roku zaczęli malowanie trzeciego wielkiego obrazu olejnego na płótnie, na którym powstanie zlepek legend Spichlerza Górnego Śląska. Od 2009 roku wystawiają również obrazy w Parku Zamkowym w Pszczynie w czasie Wielkiego Pikniku oraz w katowickim Spodku podczas Memoriału im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

 
„OCHRA” i MGOK w Woźnikach od wielu lat ściśle współpracują z Siemianowicką Grupą Plastyczną Spichlerz ‘86 oraz z „Inspiracjami” z Kalet.


 

Komentarze

Pomylono wystawy Sielskie Klimaty z Kulturą a naturą
Damian, 2011-09-16
MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263