wiano.eu
YouTubeFacebook

2010-01-09 Pierścień Kaszubski

Wkrótce ruszy budowa tzw. bram Kaszubskiego Pierścienia czyli Centrów Informacji Turystycznej na terenie pięciu powiatów, w tym kartuskiego. 

 

- Podpisaliśmy już umowę z marszałkiem na dofinansowanie budowy bram i kampanię promocyjną – pochwaliła się starosta powiatu kartuskiego, Janina Kwiecień. Koszt inwestycji wyniesie 14,1 mln zł. Z Funduszu Europejskiego powiaty dostaną dofinansowanie w wysokości 9 mln zł.


Centra zostaną zlokalizowane w dwunastu miejscowościach na Kaszubach: Chojnicach, Czarnej Dąbrówce, Czersku, Karsinie, Lęborku, Łebie, Miastku, Wilczych Błotach, Garczynie oraz Kołczygłowach. Ich zadaniem będzie dostarczenie kompleksowej informacji turystom.

 

Ideą kaszubskiego pierścienia jest to, aby każdy z partnerów biorących udział w tym projekcie, promował inny element kaszubszczyzny kojarzący się z danym terenem. - I tak jak Żukowo może np. promować haft kaszubski, Chmielno ceramikę, to Kartuzy - strój kaszubski. Turysta, wędrując od bramy do bramy, w każdym punkcie będzie zaskakiwany innymi elementami związanymi z kulturą i folklorem Kaszub.

 

Wszystkie centra będą korzystały z najnowszych technik multimedialnych.

Każda „brama” będzie miała identyczne wnętrze i będzie składała się z trzech części: informacyjnej, wystawienniczej i multimedialnej. Będzie również wyposażona w zaplecze socjalne dla pracowników i turystów. Większość „bram” zostanie oddana do użytku w drugiej połowie 2010 roku.

MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęœciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl