wiano.eu
YouTubeFacebook

2013-08-21 Szkoła biznesu

Czy macie smykałkę do interesów - przekonacie się odwiedzając Muzeum Etnograficzne w Toruniu. Uczestników spotkań tzw. Entoczwartków (22 sierpnia) czeka rozgrywka w planszową grę ekonomiczną Chłopska szkoła biznesu.

 

Zabawa niezwykle angażuje i pozwala graczom odkryć u siebie zupełnie nowe zdolności. Spotkanie usatysfakcjonuje i zaskoczy tych, którzy grę w „planszówki” wyobrażają sobie jako popołudnie przy stoliku.

 

Fot. Archiwum własne

Targowisko - fragment wystawy "Tajemnice codzienności"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wcielając się w role historycznych rzemieślników: tkaczy, kowali i piekarzy będzie można spróbować zrobić „dobry biznes” udając się w podróż z wozami załadowanymi drelichem do bliższych lub bardzo odległych miast Europy a nawet do Stambułu.

 

Podczas gry okaże się, czy trudna jest sztuka negocjacji, konkurowania na rynku i osiągania zysku, czy lepiej jest prowadzić przedsiębiorstwo samodzielnie czy zakładać spółki handlowe.

 

Fot. Archiwum własne

Wyroby garncarskie - fragment wystawy "Tajemnice codzienności"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Chłopska szkoła biznesu jest symulacyjną grą ekonomiczną wydaną przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie.

 

Inspiracją dla twórców gry stała się historia chłopów z okolic Andrychowa w Małopolsce, którzy przy współpracy z okolicznymi rzemieślnikami zakładali spółki i podejmowali wyprawy handlowe celem sprzedawania swoich płócien w miastach w całej Europy. Dzięki temu w ciągu XVIII wieku Andrychów i okolice stały się szeroko znanym i cenionym ośrodkiem tkackim - importerem płótna.

 

Zobacz też:

Wiatrak Koźlak http://wiano.eu/article/1824

O ozdabianiu ciała http://wiano.eu/article/1762

Kostucha http://wiano.eu/article/1166


 

MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęœciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl