wiano.eu
YouTubeFacebook

2010-01-29 Tradycyjna kuchnia

Tytuł: Tradycje kulinarne: Mazowsze, Kaszuby, Śląsk
Wydawnictwo: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki


 

 

 

 

 

Tradycje kulinarne. Mazowsze Kaszuby Śląsk to wznowienie publikacji, poświęconej tradycjom kulinarnym, zaczerpniętym z różnych regionów Polski. Przepisy z Mazowsza, Kaszubów i Śląska mają zachęcić czytelników do przygotowywania potraw tradycyjnych, w dzisiejszych czasach już prawie nieznanych.  Są to przepisy na potrawy przygotowywane dawniej na bardziej i mniej wyjątkowe okazje. 

 

Potrawy odświętne, i takie, które jadało się na przednówku, zaskakujące prostotą i niewielką ilością składników. Uważa się, że polska kuchnia narodowa ukształtowała się w XIX wieku, godząc staropolską tradycję kulinarną z wpływami kuchni włoskiej, francuskiej, niemieckiej, ruskiej i orientalnej.  Zapewne dlatego znana jest powszechnie ze swojej różnorodności. Dodatkowo odrębność obyczajów i tradycji poszczególnych regionów Polski wzbogaciły niejednorodność przepisów kulinarnych z różnych części naszego kraju.

 

Wybór potraw, przedstawionych w publikacji był podyktowany chęcią zaprezentowania bogactwa polskiej sztuki kulinarnej. Dzięki nim do kuchni współczesnej, miejskiej zawitać mogą potrawy dawno zapomniane, sporadycznie pojawiające się na jarmarkach, na stoiskach ludowych kucharzy z różnych regionów Polski, albo gotowane przez kultywujących tradycje naszych przodków kucharzy. Książkę można zakupić w siedzibie Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki.


 

MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęściej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieś 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263