wiano.eu
YouTubeFacebook

2014-07-03 Europeada Festiwal

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się największy folkowy festiwal Europy, zwany Europeadą. Do Kielc 23-27 lipca zjedzie się 3,5 tys. tancerzy i śpiewaków z ponad 20 państw europejskich. Wystąpią na dziesięciu scenach. Zobaczymy setki występów na ulicach i pubach.

 

Fot. Archiwum Europeada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Na 10 scenach w centrum miasta będą odbywały się całodniowe występy, zatem w czasie Europeady całe miasto będzie żyło muzyką i tańcem – opowiada Marta Szczecińska, koordynator Festiwalu.

 

W programie Festiwalu znajdą się także spektakularne występy w Amfiteatrze Kadzielnia, wielka parada uczestników Festiwalu przez centrum miasta, czy bal Europeady.

 

Fot. Archiwum Europeada

1. Amfiteatr Kadzielnia

2. Urząd miasta Kielce

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

W okresie festiwalu, wszyscy uczestnicy chodzą w swoich regionalnych strojach ludowych, więc stworzą naprawdę barwny klimat! Są także bardzo otwarci i zachęcają do wspólnej zabawy, dlatego Europeada jest świetną imprezą dla całych rodzin.


Samo miasto będzie specjalnie przygotowane na przyjazd gości i turystów. Centrum Kielc zostanie udekorowane flagami i proporcami z elementami ludowych wycinanek, na głównym deptaku zostanie zorganizowany jarmark rękodzieła oraz tradycyjnie wyrabianej żywności.

 

Fot. Archiwum Europeada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przyjeżdżając zatem do Kielc będzie można poznać – często egzotyczną dla nas – kulturę innych państw europejskich, posłuchać muzyki ludowej z Francji, Niemiec, Irlandii, Szkocji czy krajów skandynawskich a także dołączyć do wspólnej zabawy.

 

Zobacz też:

Dołącz do Europeady

Europeada w Kielcach

Folklor irlandzki

Folklor turecki

Folklor czeski

Pieśni białoruskie

Zespół Chudesiya

Ludy Dobri

Taniec szwedzki

Taniec węgierski

 


 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263