wiano.eu
YouTubeFacebook

2014-03-04 Dołącz do Europeady

Już ponad trzy tysiące tancerzy, śpiewaków i muzyków zgłosiło swój udział w Europeadzie – Festiwalu Miłośników Kultury Ludowej, która odbędzie się 23-28 lipca 2014 r. w Kielcach. W tych dniach całe miasto będzie żyło muzyką, tańcem i śpiewem!

 

W ścisłym centrum zostanie ustawionych aż jedenaście scen i platform, będą także spektakularne koncerty w amfiteatrze Kadzielnia i koncert polski na miejskim rynku.

 

Fot. Archiwum Erupeady

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wśród zgłoszonych są zespoły m. in. z Belgii, Niemiec, Estonii, Hiszpanii, Francji, Węgier, Skandynawii i oczywiście z Polski. Udział zgłosiło już ponad 3 tys. osób, ale organizatorzy są w stanie przyjąć nawet 4-5 tys. artystów.


- Obok trendów kierujących nas w stronę globalizacji, obecnie pojawiają się bardzo silne tendencje powrotu do korzeni – mówi koordynator festiwalu Europeada, Marta Szczecińska – Na co dzień poszukujemy tradycyjnych potraw i produktów, interesujemy się sztuką ludową oraz rękodziełem i oczywiście słuchamy muzyki folkowej!


- Europeada to dla nas bardzo poważne wyzwanie, ale i okazja do promocji naszego miasta. To oczywiście trudne logistycznie przedsięwzięcie, choćby sama organizacja noclegów, wyżywienia i zapewnienie bezpieczeństwa, ale nie mam wątpliwości, że sobie z tym poradzimy - mówi Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

 

Festiwal Europeada wywodzi się z Belgii. Co roku jest organizowana w innym państwie, stając się wielką atrakcją. Przyciąga liczne zespoły ludowe z całej Europy oraz tysiące widzów i turystów.

 

Zobacz też:

Europeada w Kielcach http://wiano.eu/article/2285

Święto Dzieci Gór http://wiano.eu/article/1131

Muzyka ludów Europy http://wiano.eu/article/1179

 


 

MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęściej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieś 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263