wiano.eu
YouTubeFacebook

2014-10-20 Skansen w obiektywie

Piękno skansenu w obiektywie – pod takim tytułem Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych konkurs fotograficzny “Cztery pory roku w skansenie”.

 

Fot. Archiwum muzuem - D. Krześniak

Skansen w Sierpcu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przyjdźcie więc do sierpeckiego muzuem, rozejrzyjcie się wokół i uwiecznijcie na fotografiach to, co - waszym zdaniem - jest najpiękniejsze w plenerze.

 

Muzeum czeka na zdjęcia, które w piękny, ciekawy lub intrygujący sposób prezentują przyrodę skansenu. Organizatorzy liczą na fotografie nietuzinkowe; takie, obok których nie można przejść obojętnie, które skłaniają do chwili refleksji.

 

Fot. Archiwum muzeum - D. Krześniak

Skansen w Sierpcu

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs stanowi doskonałą okazję do odkrywania uroków sierpeckiego skansenu, wraz z całym bogactwem tutejszej fauny i flory. Ma na celu rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności obserwowania przyrody oraz jej dokumentowania.

 

Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie 5 autorskich zdjęć przedstawiających plenery sierpeckiego skansenu lub elementy ekspozycji przyrodniczej (roślinność, zwierzęta).

 

Zdjęcia mogą być wykonane aparatem cyfrowym lub analogowym. Każda fotografia powinna zostać opatrzona krótkim opisem (tytuł pracy, kategorię, imię i nazwisko, wiek, dane teleadresowe, datę oraz miejsce wykonania).

 

Zdjęcia  wraz z dostępną na stronie internetowej muzeum wypełnioną Kartą Zgłoszenia należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: promocja@mwmskansen.pl, lub listownie na adres muzeum z dopiskiem Konkurs „Cztery pory roku w skansenie”. 

 

Prace oceniane będą przez Komicję Konkursową w dwóch kategoriach tematycznych: plenery  sierpeckiego skansenu oraz przyroda w sierpeckim skansenie, a także w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-III i klasy IV- VI.

 

Na Laureatów czekają atrakcyjne nagrody oraz dyplomy pamiątkowe.

 

W każdej z kategorii zostanie przyznana jedna nagroda główna, trzy nagrody specjalne oraz jedno wyróżnienie. 

 

Przewidziana jest również nagroda dla opiekuna bądź szkoły, z której zostanie zgłoszonych największa liczba prac.

 

Konkurs jest finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Zasięg  obejmuje region Mazowsza, co zawęża krąg uczestników, a tym, samym zwiększa szanse na wygraną. 

 

Termin nadsyłania prac upływa 15 listopada 2014 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie www.mwmskansen.pl


Agnieszka Jezierska – Chalicka

 

 

Zobacz też:

Skansen w Sierpcu

Skansen w Sierpcu

Park dworski

Zima w skansenie


MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263