wiano.eu
YouTubeFacebook

2014-12-01 Mikołaj w skansenie

Święty Mikołaj główne i najważniejsze prezenty wręczy podczas Wigilii Bożego Narodzenia. Ale jego worek mieści także drobniejsze upominki, wręczane 6 grudnia - w dniu imienin Mikołaja. Zwolennicy św. Mikołaja będą mogli go spotkać przez cały grudzień w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

 

Fot. Archiwum muzeum - D. Krześniak

Przejażdżka z Mikołajem po skansenie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święty Mikołaj  – poczciwy staruszek, który – bez względu na to gdzie się pojawia -  wywołuje uśmiech zarówno na twarzach  dorosłych, jak i dzieci. Pracowicie spędza cały rok w lapońskim miasteczku Rovaniemi, gdzie wraz ze swoimi wiernymi skrzatami przygotowuje prezenty.

 

Aby spotkać Mikołaja wystarczy dokonać rezerwacji pakietu o nazwie „Mikołajki w skansenie”, przyjechać i … dobrze się bawić!

 

Fot. Archiwum muzeum - D. Krześniak

Upominki dla uczestników spotkania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oprócz spotkania z Mikołajem w ramach pakietu uczestnicy zwiedzą z przewodnikiem wystawę „Boże Narodzenie na Mazowszu” oraz ekspozycje stałe prezentowane w dworze, galerii rzeźby i powozowni.

 

W sali multimedialnej odbędzie się projekcja prezentacji multimedialnej poświęconej tematyce bożonarodzeniowej. Kulig (lub - w przypadku braku śniegu – przejazd wozem) przybliży panoramę skansenu, a przy rozpalonym na polanie ognisku będzie można się rozgrzać i upiec przywiezione kiełbaski.

 

Fot. Archiwum muzeum - D. Krześniak

Boże Narodzenie na Mazowszu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program „Mikołajki w skansenie” realizowany jest na terenie skansenu przez cały grudzień dla grup liczących od 10 do 45 osób.


Wizytę Mikołaja można także zarezerwować dzwoniąc pod nr tel. 24 275 28 83. Wówczas Święty odwiedzi dzieci podczas Wigilii w domu, przedszkolu lub szkole.

Agnieszka Jezierska-Chalicka

 

Zobacz też:

Boże Narodzenie na Mazowszu

Mikołajki w Sierpcu

Mikołaj w skansenie

Boże Narodzenie w Sierpcu

Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe

Boże Narodzenie 

 

MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęściej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieś 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263