wiano.eu
YouTubeFacebook

2015-07-14 Dusza na dłoni

W Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej jeszcze do 16 lipca można oglądać wystawę z cyklu „Dusza na dłoni”. Efekty swojej pasji tym razem prezentują dwie panie fotograf – Justyna Kułaga i Anna Teska, które w kadrze obiektywu zatrzymują wspomnienia ze swoich podróży, a także ukazują piękno otaczającego je na co dzień świata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Justyna Kułaga jest absolwentką  Państwowej Szkoły  Sztuk Plastycznych w Kielcach, na kierunku rzeźba artystyczna. Choć na co dzień nie zajmuje się działalnością typowo artystyczną, to wykonywany przez nią zawód ma wiele wspólnego ze sztukami plastycznymi.

 

Od kilkunastu lat jest związana z wydawnictwem, dla którego projektuje głównie okładki do książek. Jej artystyczna dusza przejawia się przede wszystkim w pasji do fotografii, która zajmuje się nią wyłącznie amatorsko.

 

Jak sama mówi: „Fotografia profesjonalna to ciągła pogoń za lepszym sprzętem, za nowinkami, no i przede wszystkim konieczność ciągłego dbania o aspekty techniczne każdego zdjęcia, a ja chcę podchodzić do mojej pasji spontanicznie, z radością i bez ograniczeń”.


Anna Teska jest absolwentką Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Miłośniczka fauny, flory oraz muzyki. Kocha także podróże, dzięki którym może odkrywać nowe krajobrazy, struktury oraz przestrzenie.

 

Sama tak mówi o swojej pasji jaką jest fotografia: „Wszystko co piękne, zaskakujące i zachwycające jest dla mnie warte uchwycenia i podzielenia się tym". W 2011 roku w Krakowie odbyła się jej poprzednia wystawa o nazwie "Abstrakcja w przyrodzie", która była jednocześnie pierwszą wystawą w jej dorobku.


Wernisaż w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” był wspaniałą okazją do tego by wspólnie z autorkami zdjęć przenieść się w różne zakątki świata, gdyż na wystawie prezentowane są fotografie nie tylko z Polski, ale również z  Ukrainy, Irlandii, Indii, Islandii czy Gruzji.

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263