wiano.eu
YouTubeFacebook

2015-09-01 Jarmark twórców

Już po raz szesnasty na Rynku Kościuszki w Białymstoku odbędą się Targi Rzeźby Ludowej, Kowalstwa i Tkaniny Dwuosnowowej. Na tegoroczne targi Dział Etnografii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprosił obok artystów z regionu licznych twórców z Polski, Litwy i Białorusi.

 

Impreza odbędzi się 6 września w godz. 9.00-15.00.

 

 

Fot. Archiwum muzeum i własne

1.2. Tkanina dwuosnowowa

3.4. Rzeźba ludowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach tegorocznych targów odbędzie się po raz 6 festiwal wycinanki. W imprezie swój udział zgłosili kontynuatorzy tradycyjnej wycinaki kurpiowskiej i łowickiej. Zaproszenie do udziału w targach przyjęli liczni przedstawiciele wycinanki autorskiej inspirowanej tradycją z Białorusi (Mińsk, Brześć, Grodno) i Litwy (Kowno).

 

Fot. Archiwum muzeum

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W imprezie uczestniczą producenci tradycyjnie wytwarzanych produktów spożywczych: obwarzanków, „cukrów” odpustowych, sękaczy, „mrowisk”, miodów z podlaskich pasiek, serów korycińskich, pieczywa i swojskich wędlin z Polski i Litwy.


Na targowej scenie wystąpi wybitna kurpiowska śpiewaczka - Apolonia Nowak, Kapela Kurpiowska z Kadzidła (Ryszard Maniurski - harmonia pedałowa, Andrzej Staśkiewicz – skrzypce, Paweł Majewski - bębenek), Małgorzata Drabik z d. Makowska – harmonia pedałowa, Marcin Żarnecki – dudy.

 

Zobacz też:

Sztuka ludowa\rzeźba ludowa

Sztuka ludowa\wycinanki

Spod krosna i igły

 

 


 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263