wiano.eu
YouTubeFacebook

2015-09-18 Nowe obiekty Sierpca

Już niebawem - 10 października 2015 roku odbędzie się uroczyste otwarcie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

 

Dzięki nowej inwestycji goście zwiedzający skansen zyskają możliwość nie tylko wkroczenia w wieś sprzed ponad stu lat, ale także skorzystania z rozmaitych form wypoczynku, rekreacji i rozrywki.

 

Fot. Archiwum muzeum

Centrum Kulturalno-Rekreacyjne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Centrum Kulturalno-Rekreacyjne stanowi dodatkową atrakcję turystyczną sierpeckiego skansenu. Będą tam organizowane konferencje naukowe, czy imprezy plenerowe na szerszą niż dotąd skalę.

 

Skansen w Sierpcu to nie tylko obszar, który można wytyczyć na mapie, ale tak naprawdę idea. Idea stworzenia przestrzeni, gdzie nie tylko się zwiedza, nie tylko spaceruje, ale gdzie się także przyjemnie spędza czas.

 

Ma być to miejsce spotkań sprzyjające usługom bardziej wyszukanym, związanym ze sztuką, kulturą, z ambitnym repertuarem.

 

Fot. Archiwum muzeum

Centrum Kulturalno-Rekreacyjne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Budynki, wchodzące w skład Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego, idealnie harmonizują z niezwykłym krajobrazem skansenu - w zauważalny sposób nawiązują do tradycji, ale też pozostają w zgodzie z nowoczesnymi trendami architektonicznymi.


Zespół obiektów składa się z pięciu części. Trzy budynki są elementami dominującymi, a każdy z nich powstał z innego materiału - od jasnego drewna, przez cegłę w ciepłym beżowym kolorze, aż do ciemnych łupek kamiennych. Poszczególne obiekty zostały połączone zielonymi skarpami tworząc piękną, klasyczną całość. 


Każdemu z budynków przypisano inną funkcję. W centralnym zlokalizowana jest restauracja, a przestronny hol prowadzi do części hotelowo-basenowej i rekreacyjnej - czyli do drugiego obiektu oraz sali widowiskowej, która znajduje się w trzecim.

 

Fot. Archiwum muzeum

Centrum Kulturalno-Rekreacyjne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hotel pomieści 150 gości w komfortowych pokojach oraz apartamentach. Do dyspozycji hotelowych gości oddano kompleks basenów, jacuzzi, saunę oraz łaźnię parową.

 

Oprócz wymienionych elementów w ramach kompleksu powstała kręgielnia, sala bilardowa oraz siłownia.

 

Nie mogło zabraknąć również sali widowiskowej z widownią na 292 osoby, która umożliwi organizację koncertów oraz różnorodnych wydarzeń kulturalnych.

 

Miejsce zaprojektowano w taki sposób, by widzowie słuchając koncertu czy oglądając przedstawienie przez szklaną ścianę mogli podziwiać rozciągający się w tle widok na las …


Program uroczystości otwarcia obfituje w liczne atrakcje. W tym dniu każdy będzie mógł bezpłatnie zwiedzić nie tylko teren ekspozycji muzealnej, ale także budynki wschodzące w skład Centrum.

 

Przez cały dzień na terenie ekspozycji odbywać się będą pokazy prac jesiennych oraz rzemiosła wiejskiego.

 

O godzinie 14.00 w zabytkowym, XVIII - wiecznym kościele na terenie skansenu rozpocznie się uroczysta nabożeństwo celebrowane przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę.

 

Następnie odbędzie się poświęcenie i otwarcie Centrum Kulturalno - Rekreacyjnego, po czym wszyscy uczestnicy wydarzenia zaproszeni zostaną do zwiedzania obiektów wchodzących w skład kompleksu.


Sceną amfiteatru zawładną zespoły ludowe: Zespół Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej, Zespół Tańca Ludowego „Zawidzanie” oraz Ludowy Zespół Artystyczny „Kasztelanka”.

 

Muzykę z pogranicza gatunków tj. soul, R&B i pop wykona Rafał Majewski, a kulminacją muzycznej części programu będzie koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Jacka Pawełczaka.

 

Gwiazdami wieczoru będą: Bogdan Kierejsza – skrzypce, Dariusz Świnoga – akordeon, Alicja Węgorzewska – śpiew i Rafał Majewski – śpiew. Uroczystość poprowadzą Joanna Racewicz oraz Marcin Cejrowski.

 

Zobacz też:

Muzea i skanseny\Sierpc\muzeum wsi mazowieckiej

 


 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263