wiano.eu
YouTubeFacebook

2016-04-17 Akcja Burza

Muzeum Budownictwa w Olsztynku wspólnie z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza na kolejną już edukacyjną inscenizację historyczną pt. „Akcja Burza”, która odbędzie się 17 kwietnia (niedziela) 2016 r. na terenie Parku Etnograficznego w Olsztynku. Start inscenizacji o pełnych godzinach: 11:00 12:00 13:00 14:00.


To już druga edycja inscenizacji nawiązującej do działalności Polskiego Państwa Podziemnego. Podobnie jak w ubiegłym roku projekt będzie miał charakter żywej dioramy, a więc aranżacji przestrzeni w sposób adekwatny do realiów historycznych.

 

Planowane inscenizacje będą opowiadały o wybranych wydarzeniach pierwszej połowy 1944 roku, ze szczególnym uwzględnieniem działalności Okręgów Wilno i Nowogródek Armii Krajowej.


W ramach obchodów „Roku cichociemnych” zaprezentujemy także sylwetki spadochroniarzy Armii Krajowej działających w ramach struktur prezentowanych oddziałów.


Wydarzenie zostanie przeprowadzone z udziałem rekonstruktorów, dużą liczbą jednostek historycznego sprzętu oraz z profesjonalną pirotechniką i z troską o wysoki walor dydaktyczny. Każdy z widzów otrzyma darmową broszurkę z historycznym tłem prezentowanych wydarzeń.

MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęœciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl