wiano.eu
YouTubeFacebook

2016-06-17 Tańce i sobótka

Grupa n obrotów zaprasza na nadchodzące wydarzenia:

 

WIDNY POTAŃC

piątek, 17 czerwca 2016, godz. 20:00-24:00


WEJśCIóWKA, Plac Teatralny 1, Toruń

 

Tradycyjna potańcówka z balfolkowym repertuarem muzycznym. W programie tańce polskie, szwedzkie, francuskie, portugalskie, węgierskie, w parach, setach, kole i korowodzie - wszystkie godne starej tradycji oraz warte ujęcia w nowoczesnym nurcie polskiego i europejskiego balfolku.

 

Bezpośrednio przed potańcówką (godz. 19:00) poprowadzony zostanie godzinny instruktaż taneczny dla niewtajemniczonych oraz wszystkich zainteresowanych tańcami pojawiającymi się na potańcówkach. Na spotkaniu przedstawiane są proste tańce krok po kroku z podstawowymi wskazówkami technicznymi. Wstęp na instruktaż 10 zł.

 

SESJE MELODII TANECZNYCH TRADYCYJNIE

poniedziałki, 20 i 27 czerwca 2016, godz. 20:30-22:00


WEJśCIóWKA, Plac Teatralny 1, Toruń


Zapraszamy do wspólnego praktykowania grania utworów do tańca. Szczególnie mile widziany tradycyjny repertuar tańców polskich i szwedzkich, jak również balfolk. Bardzo mile widziani na sesji są również tancerze.

 

TANIEC ŚWIATEŁ

czwartek, 23 czerwca 2016, godz. 19:00


Amfiteatr w Parku Bydgoskim oraz WEJśCIóWKA, Plac Teatralny 1, Toruń

23 czerwca,

 

W wigilię uroczystości św. Jana - patrona Torunia, w Parku Bydgoskim w Toruniu już po raz czwarty będzie miało miejsce niesamowite wydarzenie: Grupa Bez Nazwy, Celtic Tree, n obrotów, Zespół Tańca Irlandzkiego Avalon, Zespół Tańców Irlandzkich Beltaine i grupa 5, 6, 7 i... zjednoczą się we wspólnym tańcu i graniu, by stworzyć nastrojowy wieczór, który pozostanie w Waszej pamięci na długo.

 

Będzie można popatrzeć, zasmakować tańca, posłuchać niecodziennej muzyki granej na żywo i po prostu pobyć razem w urokliwym miejscu. Uwieńczeniem imprezy będzie tytułowy Taniec Świateł, czyli pokaz tańca z lampionami w ostatnich przebłyskach zachodzącego słońca.

Czytaj więcej...

 

WARSZTATY TAŃCÓW TRADYCYJNYCH W PARACH

sobota, 25 czerwca 2016, godz. 11:00-15:00


Klub Kameleon, ul. Tuwima 9, Toruń


Warsztaty skierowane są zarówno do początkujących tancerzy. Osoby już tańczące również będą miały okazję wzbogacić swoje umiejętności taneczne. W ramach warsztatów przewidziane są: prezentacje tańca, ćwiczenia postawy i trzymania w parze, wypracowanie komfortu długotrwałego tańczenia, kroki podstawowe oraz zaawansowane, praktyka poruszania się po parkiecie, dobrego prowadzenia i podążania w parze.

 

W programie: Kujawiak (I), polska i powolniak (II), schottis i olender (III), polka i wiwat (IV) Wstęp: całość: 45zł (40zł przy zgłoszeniu do 21.06). Można uczestniczyć w wybranych częściach warsztatów: 15/25/35 zł (10/20/30 zł przy zgłoszeniu do 21.06). Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia na adres nobrotow@gmail.com

SOBÓTECZKA MAŁA NOCKA

sobota, 25 czerwca 2016, godz. 17:00-24:00


Barbarka - Osada Leśna, ul. Przysiecka 13, Toruń


Impreza rodzinna związana z pielęgnowaniem tradycji ludowych obchodzenia Nocy Świętojańskiej. Scenariusz na podstawie prac znanych etnologów - tradycyjne śpiewy ludowe oraz tańce i zabawy. Program obejmuje m.in. wspólny spacer po lesie i zbieranie ziół i kwiatów, wyplatanie wianków, zabawy dla dzieci, ognisko z kiełbaskami, zabawę taneczną z kapelami grającymi na żywo oraz widowisko poetyckie na kanwie tańca i śpiewu tradycyjnego, podczas którego panny będą puszczały wianki na wodę.

 

Wstęp wolny. Regulamin imprezy oraz szczegółowe informacje na stronie www.nobrotow.pl.

Wydarzenie organizowane jako zadanie publiczne w ramach inicjatywy lokalnej wspólnie z Gminą Miasta Toruń.

 

PARKIETOWA (OB)SESJA

piątek i sobota, 8-9 lipca 2016, godz. 22:00-2:00, Toruń

 

Dwie potańcówki o charakterze sesji muzyczno-tanecznych. Wydarzenie towarzyszące Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki i Tańca Celtyckiego "Celtycki Gotyk" (celtyckigotyk.art.pl)

 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263