wiano.eu
YouTubeFacebook

2016-12-08 Jarmark w Toruniu

Ponad 100 twórców ludowych zjedzie w niedzielę 11 grudnia do Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Zaprezentują tradycyjne wyroby rękodzielnicze związane z Bożym Narodzeniem oraz regionalne przysmaki.

 

Na stoiskach  będzie można zobaczyć słomiane i wiórowe ozdoby choinkowe, ręcznie malowane szklane i ceramiczne bombki, woskowe świece i stroiki świąteczne, haftowane bieżniki i serwetki, rzeźbione anioły, szopki oraz postacie świętych.

 

Fot. Archiwum muzeum  

 

Jarmark Bożonarodzeniowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Garncarze zaprezentują całą gamę wyrobów ceramicznych, od tradycyjnych glinianych a także kamionkowych garów, po bogato szkliwione, fantazyjne cacka.

 

Podziwiać będzie można również wyroby z wikliny, kolorowe łowickie wycinanki, drewniane i szmaciane zabawki oraz oryginalną biżuterię.

 

Miłośnicy tradycyjnych smaków będą mogli zakupić wędliny, miody, chleb na zakwasie, sękacze, pierniki, domowe wypieki i przetwory.

 

Kiermasz może stać się świetną okazją do zakupu świątecznych podarków lub elementów, które staną się niebanalną ozdobą domu.

 

Kiermasz jest także doskonałą okazją do zapoznania się z tradycyjnymi wyrobami sztuki ludowej z całej Polski.

 

W trakcie trwania imprezy, o godzinie 11.00 i 13.00 pracownicy Muzeum  będą oprowadzać chętnych po aranżacjach świątecznych w Parku Etnograficznym.

 

Zobacz też:

Zwyczaje i obrzędy\bożonarodzeniowe

Muzea i skanseny\toruń\muzeum etnograficzne

 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263