wiano.eu
YouTubeFacebook

2017-04-30 Fotoszopa 2017

Krajobraz zmieniającej się wsi lub miasteczka Podkarpacia jest tematem tegorocznego konkursu fotograficznego, organizowanego przez skansen w Kolbuszowej „Fotoszopa. Krajobraz w spadku”. Uchwydźcie element, który otrzymaliśmy w spadku lub ten, który zostawimy następnym pokoleniom.

 

Dla pobudzenia wyobraźni przypomnijmy temat edycji „Fotoszopa” z 2013 r. Była to wówczas architektura i detal architektoniczny Parku Etnograficznego muzeum.  Pierwszą nagrodę przyznano Monice Śnieżek za pracę „Spokój – owoc wiejskiej alchemii”. 

 

Jak wyjaśniło jury, ujęła ich wyjątkowa wrażliwość wizualna autorki przejawiająca się w fascynującym, przepełnionym baśniowością ujęcia chałupy Szylarów z Markowej.

 

Fot. Archiwum muzeum

1. I nagroda - Spokój - owoc wiejskiej alchemii, Monika Śnieżek

2.3.4.5.6.7 - prace z wystawy pokonkursowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym roku organizatorów interesuje połączenie przyrody z doświadczeniem i tradycją człowieka; przestrzeń, która nas otacza na co dzień, możliwość zatrzymania się i spojrzenia na to, co jest nam bliskie.


Praca nad obrazem może sprzyjać refleksji nad tym, co mija i nad tym, co jest obecne.

 

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zachęca wszystkich pasjonatów fotografii do rejestrowania śladów aktywności człowieka i śladów historii w przestrzeni; do zadania pytania, jaki jest krajobraz kulturowy, który tworzymy wokół siebie, i jakie świadectwo o nas samych i naszych czasach przekażemy następnym pokoleniom w spadku; do dokumentowania przestrzeni i nadania temu indywidualnego, artystycznego wymiaru.


Temat konkursu jest związany z tegorocznym hasłem Europejskich Dni Dziedzictwa: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu.”


Konkurs trwa do 16 lipca. Na zwycięzców czekają nagrody! Natomiast 17 września podczas obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej prezentującej najlepsze prace.


Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej: www.muzeumkolbuszowa.pl 

 

 

Zobacz też:

Sztuka ludowa\fotografia

Fotki z Kolbuszowej

Konkurs Sołtysa

Muzea i skanseny\Kolbuszowa - muzeum kultury ludowej
 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263