wiano.eu
YouTubeFacebook

2017-05-25 Tańce w Kolbuszowej

Rodzinne warsztaty taneczne i potańcówkę z kapelą Kocirba organizuje 28 maja Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.


Rodzinne warsztaty taneczne (o godz. 18.00) poprowadzi Jadwiga Kula – od 20 lat aktywny członek Zespołu Folklorystycznego „Folusz” z Giedlarowej –  laureata wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

Ze swym repertuarem zaliczany jest przez etnografów do zespołów autentycznych.

 

Fot. Archiwum muzeum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od września 2015 r. Jadwiga Kula jest opiekunem i choreografem zespołu. Instruktorka nauczy ochotników przeróżnych zabaw i tanecznych kroków, m. in. do lasowiaczka i cebuli.


O godz. 18.30 na potańcówkę muzeum zaprosi wszystkich, którzy kochają tańcowanie do upadłego. Zabawę poprowadzi Jadwiga Kula.

 

Zagra Kocirba – zespół, który przypomina tradycyjną muzykę regionu, jaką grali Mazurzy - mieszkańcy gmin Cmolas, Dzikowiec, Kolbuszowa i Raniżów  w powiecie kolbuszowskim oraz Kamień w powiecie rzeszowskim.

 

Za swój wkład w rekonstruowanie muzycznej tradycji regionu kapela była wielokrotnie nagradzana, m. in. na festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

 

Zespół wystąpi w składzie: Kamil Niemiec – prym, Dorota Jamróz – sekund, Jarosław Mazur – basy, Szymon Węglowski – bęben.


Potańcówka będzie realizowana w ramach przedsięwzięcia "W lasowiackiej izbie - tańce, śpiewy i bajanie".

 

Zobacz też:

Muzea i skanseny\kolbuszowa-muzeum kultury ludowej

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263