wiano.eu
YouTubeFacebook

2011-02-22 Kaczyńska lubi folk

Nam, miłośnikom kultury ludowej miło słyszeć, że również Marta Kaczyńska, córka śp. Lecha i Marii Kaczyńskich, zachwyca się folklorem.

 

Na swoim blogu napisała, że będąc w Warszawie, wybrała się ze swoimi córeczkami do Muzeum Etnograficznego. Chciała pokazać im stroje ludowe charakterystyczne dla poszczególnych regionów naszego kraju. 


Okazało się – wspomina - że Muzeum Etnograficzne tętniło życiem. Właśnie tego dnia, gdy była z wizytą, odbywały się targi „Etno Design”.

 

Różnorodność pomysłów artystów prezentujących swoje prace zachwyciła Martę Kaczyńską i jej dziewczynki. - Okazuje się, że wykorzystując nasze rodzime motywy ludowe można tworzyć nie tylko piękne, ale i praktyczne przedmioty – napisała na blogu. - Dziewczynkom bardzo podobały się filcowe broszki, mi natomiast bardzo ciekawe wydały się torebki wykonane również z filcu i okraszone wzorami nawiązującymi do ludowych haftów

 

Fot. Archiwum własne

Torebki filcowe z motywami ludowymi

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

My także tam byliśmy i  potwierdzamy – nie tylko Marcie Kaczyńskiej torebki przypadły do gustu. Młode dziewczęta gromadziły się przy stoisku i przebierały w torebkach – w różnorodności zaprezentowanych wzorów. 


Ale nam najbardziej spodobały się paski, które można np. nosić do dżinsów.

 

Fot. Archiwum własne

Paski z motywami ludowymi

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Dorota Skrobisz - wydawca portalu

MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęściej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieś 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263