wiano.eu
YouTubeFacebook

2012-05-24 Pamiątka rodzinna

Muzeum Etnograficzne w Krakowie organizuje akcję zbierania zdjęć „Święty Mikołaj. Znajdź różnice”. Organizatorzy zapraszają w niedzielę 27 maja wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tym przedsięwzięciu. A dlaczego Mikołaj? Bo zdjęcie ze św. Mikołajem znajduje się niemal w każdym domu.

 

Fot. Archiwum muzeum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sam święty Mikołaj zaś – niby ten sam, na każdym z nich jest inny. Czy gdyby nie fotografia pamiętalibyśmy w ogóle spotkanie z brodatym przybyszem? Jak wspominamy je po latach? Jakie wiążą się z nim historie? Wspomnienie kolegi, który pociągnął brodę na gumce, butów, po których udało się rozpoznać sąsiada, a może wąsów, które wystając spod doklejonej pod nosem waty, zdradziły wujka?

 

Fot. Archiwum muzeum


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy zapraszają do podzielenia się wspomnieniami oraz zdjęciami ze świętym Mikołajem. Jesteśmy ciekawi, jak zmienia się jego wyobrażenie. Czy nadal nosi na głowie biskupią mitrę czy raczej czerwoną czapkę z pomponem? Komu przyniósł wymarzony prezent, komu rózgę, a komu obierki z ziemniaków? Jak długo wierzymy w jego istnienie? I jak to jest odegrać jego rolę?
 
Osoby, które nie mogą przybyć w niedzielę, Muzeum zaprasza do wysłania zdjęć za pomocą formularza dostępnego na stronie: www.photoproxima.eu (zakładka PAMIĄTKA RODZINNA).
 
Zebrane zdjęcia i opowieści trafią do archiwum Muzeum. To wspólne budowanie muzealnej kolekcji, odciskanie w niej własnych śladów oraz odkrywanie wartości ukrytej w prywatnych zdjęciach, będących świadectwami czasów, w jakich żyjemy.
 
Akcja odbywa się w ramach projektu muzealnego Photo Proxima i jest wydarzeniem towarzyszącym 10. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie.
 

Zobacz też:

św. Mikołaj i wilki http://wiano.eu/article/712

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263