wiano.eu
YouTubeFacebook

2013-03-26 Drób,osły i żurawie

Kury zielononóżki, gęsi kubańskie z Azji, kaczki, a nawet żurawie żyją na terenie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Oprócz drobiu skansenowską zagrodę zamieszkują osły. Można podziwiać je w stajni zamiast koni.

Muzeum hoduje także owce – wrzosówki. Budę zamieszkuje pies.

 

 

Fot. Archiwum własne

Mieszkańcy zagrocy w skansenie w Ciechanowcu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żuraw - Koronnik szary - ptak z rodziny żurawiowatych. Mieszka w Afryce, ale ta parka zagnieździła się w skansenie w Ciechanowcu. Koronniki mieszkają na mokradłach, bagnach. Są wierne jednemu partnerowi przez całe życie. Słyną nie tylko ze swojego ubarwienia, ale także niezwykle widowiskowego tańca godowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zwierzęta są atrakcją przede wszystkim dla dzieci. Niemniej nie żyją tu z tego powodu. Zajmują kurniki, obory i stajnie skansenowskie po to, aby muzeum mogło pokazać zwiedzającym jak dawniej wyglądały zagrody chłopskie. Znika bowiem tego typu obraz z codzienności wiejskiej.

 

Dzisiaj to często nawet dzieci mieszkające na wsi rozkoszują się tym widokiem. Przyglądają się z ciekawością kurom, kogutom czy owcom. Niektóre z nich mają nawet problemy, by odróżnić kaczkę od gęsi.


Niegdyś martwe skanseny przemieniają się obecnie w żywe obrazy dawnej wsi.

 

Ciechanowieckie zwierzęta

 

 

Zobacz też:
Patron zwierząt http://wiano.eu/article/1814

Kaczki, kury i inne http://wiano.eu/article/1178

Skansenowski Juruś http://wiano.eu/article/392

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263