wiano.eu
YouTubeFacebook

2014-05-26 Piknik u Chopina

Już po raz piąty Narodowy Instytut Fryderyka Chopina organizuje artystyczny piknik. Tym razem będzie to radosne i barwne spotkanie z kulturą ludową z okazji 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga, ojca etnografii polskiej i chopinologa.


W Dzień Dziecka (w niedzielę 1 czerwca) w Żelazowej Woli odbędą się warsztaty tańca ludowego, prowadzone przez Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy”. Chętni będą mogli nauczyć się też śpiewu tradycyjnego. Lekcję poprowadzi Naste Niakrasava.

 

Fot. Archiwum instytutu

1. Dworek Chopina w Żelazowej Woli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oprócz tańców i śpiewu odbędą się też zajęcia plastyczne. Jak wykonać wycinankę ludową pokażą pracownicy Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

 

Ustawione zostaną też sztalugi. Dzieci będą mogły przenieść na papier swoje artystyczne wizje. Organizatorzy zapowiadają też warsztaty tajemniczo brzmiące „Zagraj z gruszki i z pietruszki”.

 

Ponadto w ramach Niedzielnych Koncertów w Żelazowej Woli w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina wystąpi Marek Bracha i Szczepan Kończal.

 

Fot. Archiwum instytutu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Będzie można również wysłuchać recitali laureatów Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, a także interpretacji Zbigniewa Wałacha oraz dzieci ze szkół muzycznych z Sochaczewa i Warszawy.

 

Ponadto najmłodsi będą mieli okazję zobaczyć filmy o tematyce etnomuzykologicznej i etnograficznej, obejrzeć spektakl „Mały Chopin” w wykonaniu Antoniego Barłowskiego, wysłuchać ludowych bajek w aktorskiej interpretacji Bartosza Miłosza Martyny, uczestniczyć w tworzeniu runa parkowego, i jak co roku, pobawić się na Wyspie Maluchów przygotowanej przez „Wyspy Leonarda – Akademia dzieci ciekawych świata”.

 

Dodatkowo każdy będzie mógł zmierzyć się z wyzwaniami gry terenowej, której tematyka w tym roku obejmować będzie zagadnienia związane z kulturą ludową.

 

Zobacz też:

Kolberg i Chopin

Mazurek

Muzyka z lat Chopina


 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263