wiano.eu
YouTubeFacebook

2014-05-30 Zajęcia dla dzieci

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak wyrabiano drewniane beczki, czym zajmował się cieśla albo jak pracuje gręplarka to koniecznie powiniście odwiedzić chorzowski skansen 1 czerwca.


Podczas tegorocznej edycji „PreIndustriady”, która odbywa się pod hasłem „Człowiek – narzędzie – maszyna „  dowiecie się także, jak pracuje wialnia i żarna, do czego służył kierat, jak pracuje wiatrak - „powieterniok” i czym zajmował się kowal.

 

Fot. Archiwum muzeum

1. Wialnia

2 Kierat

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla naszych najmłodszych gości, z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy szereg atrakcji. W szkole z Wapienicy odbędzie się „spotkanie z bajką” połączone z zabawą, a na „małej łące”  powstanie Industriadalny Plac Zabaw - interaktywna gra, w której rywalizację toczyć mogą całe rodziny.

 

Wśród zadań do wykonania będzie m. in. zbudowanie instrumentów muzycznych, pokonywanie labiryntu z pomarańczowych tkanin i toru przeszkód.

 

Najmłodsi będą mogli porysować na ścianie kredowej i zbudować babki z nietypowego bo kolorowego piasku.


W tym dniu, w ramach „PreIndustriady” można także odwiedzić  „Skansen. Zagroda Wsi Pszczyńskiej” w Pszczynie oraz Żywiecki Park Etnograficzny w Ślemieniu.


1 czerwca będą otwarte:  Prywatne Muzeum Szenderów w Suszcu, Młyn w Tworkowie i Kuźnia w Bieńkowicach w Tworku.

 

Zobacz też:

Pług obracalny konny

Lokomobila

Zabytkowe traktory

Gręplowanie wełny

Jak robiono melasę

Maszyny rolnicze


 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263