wiano.eu
YouTubeFacebook

2015-12-04 Jarmark we Włocławku

Przed nami radosny czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników rodzimych wyrobów, organizuje już po raz dwunasty kiermasz bożonarodzeniowy, na który zaprosiło twórców ludowych i rękodzielników.

 

Można będzie od nich nabyć tradycyjne oraz współczesne, ale ręcznie wykonywane ozdoby i przedmioty, które ucieszą niejedną obdarowaną nimi osobę.

 

Fot. Archiwum własne

Kiermasz Bożonarodzeniowy poprzedniej edycji

1. Malowanie bombek

2. Rzeźby ludowe

3. Bombka z parą kujawską

4. Odoby choinkowe


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kiermasz odbędzie się 6 grudnia 2015 r., w godz. 10.00-15.00, w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6.


Na stoiskach przygotowanych przez ponad 50 wystawców pojawią się bombki, łańcuchy, aniołki, gwiazdki, mikołaje, kartki świąteczne, stroiki i choinki, obrusy, serwety, bieżniki, rzeźby, świeczniki, wyroby garncarskie, deski kuchenne, torby, biżuteria, kosmetyki, zabawki itp.

 

Na kramach z przysmakami robionymi według tradycyjnych receptur znajdą się m.in. pierniczki, pierniki, ciasta drożdżowe, makowce, serniki, konfitury, przetwory warzywne, miody, kapusta z grochem, pierogi z kapustą i grzybami, wędliny, oleje tłoczone na zimno.


Dzieci odwiedzające kiermasz będą mogły wykonać na warsztatach tradycyjną ozdobę choinkową z papieru.


Po raz pierwszy w tym dniu zostanie udostępniona wystawa tradycyjnych ozdób świątecznych we wnętrzu izby kujawskiej (czynna przez okres świąteczny).


Będzie to ostatni dzień prezentacji wystawy czasowej „Nie tylko chusty. Tradycje ludowych okryć kobiecych”. Kto jeszcze jej nie widział, będzie mógł zobaczyć różnorodne okrycia głowy i ramion, noszone od połowy XIX w. do współczesności, w wybranych regionach Polski lub przez określone grupy etniczne.


Dodatkową atrakcją będzie możliwość zakupienia bombki z dedykacją malowaną na miejscu oraz publikacji i nowych gadżetów muzealnych – smyczy z wzorem haftu kujawskiego, kubków z wizerunkiem skansenu i długopisów ekologicznych.

 

Zobacz też:

Malowanie bombek

Ozdoba na choinkę

Mikołaj na choinkę

Bombka z orzecha

Bombka z bibuły

Historia choinki

Ozdoby choinkowe

Symbole choinki

Zwyczaje i obrzędy\bożonarodzeniowe

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263