wiano.eu
YouTubeFacebook

2016-01-21 Ferie w skansenie

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu przygotowało kilka ciekawych propozycji na ferie. W skansenie (od 19 stycznia do 26 lutego) oraz w ratuszu  (od 30 stycznia do 14 lutego) będą realizowane programy "Zimowe impresje" i "Zima na szkle malowana".

 

W ramach wariantu „Zimowe impresje” uczestnicy obejrzą m.in. prezentację multimedialną „Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe na Mazowszu”, a następnie wezmą udział w warsztatach plastycznych „Na szkle malowane”, podczas których pod kierunkiem instruktora wykonają krajobrazy i motywy zimowe.

 

Fot. Archiwum muzeum - D. Krześniak

1.Tkanie

2.Robienie ozdób choinkowych

3. Malowanie na szkle

4. Kulig

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osoby decydujące się na wariant „Zima na szkle malowana”, wezmą udział m.in. w kuligu (lub przejażdżce wozem) po terenie skansenu oraz zwiedzą wystawę "Boże Narodzenie na Mazowszu" z przewodnikiem.

 

W ramach warsztatów „Na szkle malowane”, wykonają  obrazek na szkle przedstawiający krajobraz lub motyw zimowy.


Program „Ferii w ratuszu” obejmuje sześć półtoragodzinnych spotkań o charakterze warsztatowym, które będą realizowane w okresie ferii zimowych od wtorku do niedzieli.

 

W ramach zajęć warsztatowych każdego dnia tygodnia realizowana będzie inna propozycja: malowanie na szkle, wykonywanie zabawek choinkowych z bibuły, łamigłówki, zabawy z kalendarzem, a nawet pouczające warsztaty tkackie.

 

Dopełnieniem warsztatów będzie projekcja prezentacji multimedialnej o tematyce bożonarodzeniowej i zwiedzanie wystawy „Barwy smoka za chińskim murem”.

 

Ekspozycję tworzy ponad 100 eksponatów, wśród których znalazły się m. in. wycinanki, kompozycje z tradycyjnych materiałów, biżuteria, lampiony, a także eksponaty z dziedziny malarstwa i ceramiki.


Szczegółowy program na ferie w skansenie i ratuszu znajdą Państwo na stronie www.mwmskansen.pl.

 

Zgłoszenia udziału w feriach w ratuszu prosimy kierować pod nr tel. 24 275 28 26, lub adres mailowy ratusz@mwmskansen.pl, natomiast w feriach w skansenie pod nr. 24 275 28 83, wew. 36, lub adres rezerwacje@mwmskansen.pl.


Agnieszka Jezierska - Chalicka

 

Zobacz też:

Święta na Mazowszu

Szopki betlejemskie

Boże Narodzenie w skansenie

Ozdoby na choinkę

Mikołaj na choinkę

Bombka z orzecha

Malowanie bombek

Zwyczaje i obrzędy\bożonarodzeniowe

Muzea i skanseny\Sierpc\muzeum wsi mazowieckiej

 


 

MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęściej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieś 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263