wiano.eu
YouTubeFacebook

2016-04-04 Poczuj folk z SGH

NASZ PATRONAT. Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie od ponad 10 lat rozsławia polską kulturę ludową w Polsce i zagranicą. Jak co roku, tancerze chcą podzielić się swoją miłością do polskiego folkloru z mieszkańcami stolicy podczas koncertu „Feel the folk”.

 

Koncert odbędzie się 16 kwietnia o 17:00 w Sali Widowiskowej Akademii Obrony Narodowej w Warszawie-Rembertowie. Wstęp jest bezpłatny. 

 

Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej istnieje przy macierzystej uczelni od 2004 roku.

 

Fot. Archiwum własne

Koncert z okazji 10-lecia zespołu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym czasie wykształcił pokolenie tancerze, którzy z dumą reprezentowali polską kulturę na licznych zagranicznych festiwalach, m.in. w Maroko, Grecji, Turcji, Kazachstanie, Bułgarii, Hiszpanii, a nawet na Azorach.

 

Wielokrotnie prezentował też koncerty patriotyczne dla Polonii, uświetniając obchody świąt narodowych. W listopadzie ubiegłego roku miał okazję zaprezentować się Polonii w Zagrzebiu podczas obchodów Święta Niepodległości.

 

Fot. Archiwum własne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym roku przyszedł zaś czas na Daleki Wschód, gdyż Zespół został zaproszony na obchody prestiżowego Jubileuszu Japońskiej Rady Folklorystycznej, w związku z czym w lipcu wyjeżdża na tournée po Japonii, gdzie m.in. poprowadzi poloneza na 2 tysiące osób.

 

Tradycją w działalności Zespołu stały się coroczne koncerty wiosenne pod hasłem „Feel the folk”. Są one doskonałą okazję dla mieszkańców stolicy, zarówno starszych, jak i tych najmłodszych, aby poznać polską kulturę ludową i zachwycić się wielobarwnymi strojami i przepięknymi tańcami.

 

Podczas tegorocznego koncertu artyści zaprezentują pełny repertuar, m.in. tańce salonowe Księstwa Warszawskiego, tańce rzeszowskie, krakowiaka, kujawiaka z oberkiem, tańce lubelskie, śląskie oraz piękne polskie piosenki ludowe.

 

Zobacz też:

10-lecie Zespołu Pieśni i Tańca SGH

Wytnij Hołubca 2015

Taniec i muzyka ludowa

 

 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263