wiano.eu
YouTubeFacebook

2017-05-19 Noc Muzeów 2017

Dla nocnych marków muzealnicy z Muzeum Etnograficznego w Toruniu przygotowali z okazji Europejskiej Nocy Muzeów 2017 specjalny program „Śmiechy spod strzechy”.  Impreza, jak też zwiedzanie wystawy „Tajemnice codzienności..." odbędzie się 20 maja w godz. 20.00-23.00.
 

Na gości skansenu czekają zabawne niespodzianki.

 

Fot. Archiwum muzeum

Europejska Noc Muzeów 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W programie zaplanowano pokazy mody w zagrodzie kujawskiej (w godz. 20.00, 21.00 i 22.00) i możliwość przebrania się w różne detale garderoby, a także pozowania przy ekranach jarmarcznych.

 

W karczmie, w którą wyjątkowo na tę noc zamieni się chata z Borów Tucholskich, nie zabraknie okazji do wspólnego śpiewania i rymowania, tańców i swawoli, zażywania tabaki czy gry w kości z karczmarką.

 

Zmęczeni będą mogli odpocząć w chałupie na specjalnie przygotowanych posłaniach z niespodziankami. Warto też będzie odwiedzić stary młyn, który ożywią w tę noc baśniowe postaci i ich diabelskie sprawki.
 
W realizację programu w Parku Etnograficznym włączy się także studencka grupa improwizacyjna „Improznawcy” działająca przy Wydziale Filologicznym UMK, której członkowie – na co dzień studenci kulturoznawstwa – będą animować publiczność zapraszając do odgrywania różnych scenek sytuacyjnych.

 

Rozśmieszać będzie też Fundacja „Dr Clown” Oddział Toruński, której członkowie na co dzień zajmują się terapią śmiechem m.in. niosąc radość małym pacjentom w szpitalach. Kostiumy pracownikom Muzeum, którzy tego dnia wystąpią w specjalnych strojach, użyczył Teatr im. Wilama Horzycy.
 
Z kolei na wystawie Tajemnice codzienności… w Arsenale odwiedzających przywitają m.in. wyjątkowe, szczególnie atrakcyjne „eksponatki” czyli rzeźbione „lale” Bogdana Ziętka – nieprofesjonalnego artysty z Brzeźnicy w woj. dolnośląskim.

 

Wielu z gości na pewno zainteresują też satyryczne rysunki z muzealnego archiwum autorstwa Zdzisława „Zbyszka” Zgieruna – wieloletniego pracownika, konserwatora muzealnego.

 

Będzie też można wziąć udział w quizie dla miłośników filmu „Sami swoi” oraz obejrzeć zabawne zdjęcia z poprzednich Nocy Muzeów w „Etnografiku”.

 

Zobacz też:

Noc Muzeów 2012

Od Kujaw po Bałtyk

Muzea i skanseny\toruń-muzeum etnograficzne


 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263