wiano.eu
YouTubeFacebook

2012-05-18 Noc Muzeów 2012

Noc Muzeów 2012 upłynie w Muzeum Etnograficznym w Toruniu pod znakiem miłości, i to magicznej miłości. Będą Wiejskie Zaloty, przyśpiewki miłosne, afrodyzjaki, pościelowe przeboje, Flirty towarzyskie i wróżby.

 

Fot. Archiwum muzeum

Zaloty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program sobotni 19 maja rozpocznie się spektaklem Plutos, czyli bogactwo w w wykonaniu Teatru Perpetuum Mobile. Komedia o miłości …do pieniądza zagrana w amfiteatrze to nawiązanie do antycznych korzeni naszej kultury, a także do starożytnego rodowodu instytucji muzeum jako przybytku Muz.

 

I tak podczas tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów w Etnografiku na uczestników, oprócz teatru, czekają muzyka, śpiew, taniec, malarstwo i poezja. Jak zapowiada nazwa majowej nocy, nie zabraknie także magii i ekscytujących miłosnych historii. A wszystko to w obezwładniających oparach mięty!

 

Podczas nocnego zwiedzania wystawy „Tajemnice codzienności. Kultura Ludowa i jej pogranicza” uczestnicy imprezy napotkają atrakcje zatytułowane „Idylla po kaszubsku”, „Ku pamięciu”, „Miłość w listach”.

 

Fot. Archiwum własne

Fragment wystawy "Tajemnice codzienności"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warto też zobaczyć wystawę prac Zofii Stryjeńskiej „Ludowe fascynacje”. A że noc upłynie pod znakiem miłości, to uczestnicy poznają Perypetie miłosne Zofii Stryjeńskiej”.

 

Fot. Archiwum muzeum

Praca Zofii Stryjeńskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak miłość, to i tańce. Uczestnicy wspólnie poderwą się do ludowych tańców. Zabawa odbywać się będzie pod hasłem „Wiejskie zaloty”.

 

Będą też przyśpiewki miłosne dozwolone od lat 18!

 

W programie znajdzie się też punkt Przytulna chata, ale rzecz nie dotyczy urządzania wnętrza, ale afrodyzjaków i przebojów pościelowych, Flirt towarzyski - teksty zanotowane na współczesnej wsi, Magia miłosna - wróżby, zioła, receptury, Na wieczną pamiątkę - tatuaże zakochanych i miłosne murale oraz mini Love parade.

 

Zobacz też:

Zaloty - Klocki popielcowe http://wiano.eu/article/1450

Stroje ludowe - Zofia Stryjeńska http://wiano.eu/article/1666

Tajemnice codzienności http://wiano.eu/article/265

Od Kujaw po Bałtyk http://wiano.eu/article/764

Noc Muzeów 2012 http://wiano.eu/article/1696
 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263