wiano.eu
YouTubeFacebook

2012-05-12 Konkurs plastyczny

Spędzenie majówki w skansenie z pędzlem w ręku proponuje Muzeum Wsi Opolskiej. Skansen organizuje już po raz 27. Konkurs Plastyczny „Mistrz-Uczeń 2012”. Do 25 maja dzieci i młodzież, ale też dorośli mogą w tym niecodziennym plenerze zmierzyć się z krajobrazem i wnętrzami obiektów muzeum.

 

Fot. Archiwum muzeum

Plener malarski

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs rozwija umiejętności plastyczne, pobudza wyobraźnię, uczy nawyku bezpośredniego obcowania ze zbiorami i eksponatami muzealnymi. Chęć przelania na papier tego, co uczestnik konkursu dostrzegł w plenerze, powoduje, że baczniej przygląda się szczegółom budynków i przedmiotów. 


W zeszłorocznym konkursie wzięło udział 775 uczestników z 47 szkół i placówek wychowawczych. Po wstępnej kwalifikacji w szkołach zgłoszono 336 prac uczniów i 18 prac nauczycieli z 43 szkól i placówek oświatowo – wychowawczych.

 

Fot. Archiwum muzeum

Prace konkursowe

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Na terenie Muzeum utworzono 9 zagród z regionu oleskiego i opolskiego. Do zwiedzania udostępnione są 24 obiekty. Ponadto na terenie Muzeum znajdują się samodzielne budynki użyteczności publicznej takie jak: kościół, szkoła, wieża, karczma oraz wolnostojące domy, kuźnia, kapliczki oraz dwa wiatraki.

 

Fot. Archiwum muzeum

Plener malarski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W skansenie nie brakuje drzew i krzewów. W obrębie zagród zostały odtworzone ogródki warzywne i kwiatowe, ogrodzone plotami żerdziowymi i sztachetowymi.

 

Na polu uprawia się dawne rośliny, takie jak len, pasternak, proso i gryka. Jest tak wiele tematów dla uczestników konkursu, że każdy może podjąć się wyzwania utrwalenia na papierze tego, na co zwrócił szczególną uwagę. 

Zobacz też:

Konkurs plastyczny http://wiano.eu/article/1045

Barwy wsi http://wiano.eu/article/999

Malowane słońcem http://wiano.eu/article/355

Sielskie klimaty http://wiano.eu/article/1218

Jesień w skansenie http://wiano.eu/article/1303

Jadowskie klimaty http://wiano.eu/article/1223

 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263