wiano.eu
YouTubeFacebook

2012-06-28 Malarstwo FAUN

Z okazji jubileuszu 35-lecia grupy plastycznej FAUN z Gliwic Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie zorganizował wystawę zrzeszonych twórców.

 

Fot. Archiwum muzeum

Bukiety kwiatów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przez 35 lat swojego istnienia grupa przeżyła wzloty i upadki, ale dzięki uporowi i zaangażowaniu prezesa Zbigniewa Zubka  przetrwała.

 

Twórcy skupieni w FAUN zorganizowali ponad 250 wystaw w kraju i za granicą. Prezentują poplenerowe i pokonkursowe prace. Zdobyli 240 nagród.

 

Fot. Archiwum muzeum

Sielskie klimaty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Architektura drewniana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kobiety

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obecnie członkowie FAUN uprawiają malarstwo olejne, akrylowe, pastel i akwarele. Wystawę można oglądać od 1 lipca do 31 sierpnia.


1. Zbigniew Zubka - Maluje w technice olejnej, utrzymanej głównie w ciepłej tonacji. Inspiruje go architektura, pejzaż i fotografia, a swoje malarstwo nazywa „kombinacją klasyczną”.

 

2. Marek Jędrysek - Od lat twórca jest zafascynowany architekturą Śląska i to ona stanowi główny motyw jego prac. Obrazy olejne przedstawiające podwórka, bramy i zaułki gliwickiej starówki znalazły szerokie grono wielbicieli.

 

3. Jolanta Rawecka - Maluje głównie akrylami / pejzaże, martwe natury, kwiaty / jednak ulubioną dziedziną jest grafika a szczególnie linoryt.

 

4. Edward Andruszkow - Stosując technikę akwareli i pasteli w realistyczny sposób przedstawia pejzaże, martwą naturę oraz scenki rodzajowe. Lekkość pędzla, gra światłocienia i kolorystyka tworzą niepowtarzalny klimat jego prac.


5. Mieczysław Filipiak - W swoich pracach przekazuje obraz osobliwego surrealistycznego świata posiadającego własną harmonię. Prace celowo bez tytułów, pozwalają wyobraźni widza kreować nowe zjawiska dotąd niedostrzegalne.

 

6. Piotr Regulski - Tematyka jego obrazów jest ściśle związana z człowiekiem oraz jego słabościami i często określana jest jako kontrowersyjna.


7. Urszula Kędzior - Zainteresowania: historia sztuki, malarstwo, rysunek, aranżacje wnętrz, narty.

 

8. Barbara Kotwicka - Maluje głównie techniką pasteli suchej. Jej prace cechuje niepowtarzalny klimat.

 

9. Regina Lukaszczyk - Maluje techniką olejną przenosząc w sposób realistyczny na płótna kwiaty, krajobrazy i architekturę. Jak sama o sobie mówi „od małego dziecka miałam do tego skłonności”. Patrząc na jej prace można poczuć klimat naszego miasta sprzed kilkudziesięciu lat.

 

10. Zofia Misiaszek – Sałańska - Uprawia malarstwo olejne (portrety, kwiaty, pejzaże, konie), ikonopisanie i zajmuje się sztuką sakralną. Kursy pisania ikon ukończyła u o.o. Jezuitów w Krakowie.

 

11. Marian Narwusz - Maluje od wielu lat stosując technikę olejną, pastele i akwarele. Jego obrazy znajdują się w wielu zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

 

12. Diana Paulina Strociak - Na jej twórczość duży wpływ wywarli artyści z kręgu secesji oraz popkultura japońska, którą inspiruje się do dziś. Preferowane techniki malarskie to akwarela, technika mieszana (akwarela, akryl, żelopis), olej.

 

13. Krystyna Willert - Tworzy w różnorodnych technikach: akwarela, olej, pastele, rzeźba, ceramika i malarstwo na szkle. Jej obrazy nasycone kolorem i światłem, inspirowane przyrodą i człowiekiem.

 

14. Czesław Fojcik - Jako główną tematykę swoich prac malarskich wybrał Śląsk i związany z tym regionem przemysł górniczy.

 

15. Lucyna Kalinowska - Maluje od ponad 30 lat portrety, pejzaże, martwe natury- ostatnio głównie szpachlą.

 

Zobacz też:

Malarstwo Korpy http://wiano.eu/article/1227

Malarstwo Blauta http://wiano.eu/article/552

Malarstwo na szkle http://wiano.eu/article/615

Laureat Kolberga http://wiano.eu/article/1272

Janosik na szkle http://wiano.eu/article/1278

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263