wiano.eu
YouTubeFacebook

2014-12-22 Krokus z bibuły

Jak zrobić krokus z bibuły? To jeden z prostszych kwiatków do wykonania. Tylko trzeba zrobić pręciki i płatki. Potrzebne będą nam bibuła fioletowa i żółta, a także zielona na listki i łodygę. Taki bukiet z krokusów będzie cieszyć  oko przez cały rok.

 

Fot. Archiwum własne

1. Krokusy

2. Bibuła na kwiatki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aby krokusy nasze nie przyblakły, nie należy wystawiać ich w miejscu słonecznym. Bibuła na słońcu wyblaknie.


Wycinamy z bibuły fioletowej sześć pasków. Następnie w połowie skręcamy je, tak jakbyśmy zakręcali papierek od cukierka. Składamy na pół. Modelujemy płatek, nasadzając go na wskazujący palec - tak jakbyśmy zakładali mu czapeczkę. Robimy kolejne płatki.


Teraz wykonamy pręciki. Wycinamy trzy paski z żółtej bibuły.  Następnie każdy z nich skręcamy wzdłuż ich całkowitej długości. Jeden koniec pręcika zwijamy, by był nieco grubszy.


Trzymając pręciki w palcach, przykładamy płatek, następnie przewiązujemy nitką, dokładamy kolejny płatek i znów przewiązujemy nitką. Tę samą czynność powtarzamy aż nasz krokus będzie miał sześć płatków.


Jeśli kwiatek chcemy do czegoś przyczepić, możemy zrezygnować z robienia łodyżki. Jeśli jednak chcielibyśmy włożyć go do wazonu, to potrzebny będzie nam drucik, używany w kwiaciarniach do związywania bukietów. Druciki można kupić w sklepach ogrodniczych.

 

Okręcamy drucikiem kwiatek, jego dłuższy koniec będzie służył nam za łodyżkę. Okręcamy drucik zieloną bibułą, koniec podklejamy klejem biurowym. Wycinamy listki i doklejamy je do łodyżki.


Pierwszy kwiatek z bukietu gotowy!

 

 

Jak zrobić krokusa z bibuły

 

 

Zobacz też:

Jak zrobić krokusa nieco inaczej

Łowickie kwiaty

Kwiaty do palemki

Maki z bibuły

Georginia z bibuły

Astry z bibuły

Róża z bibuły

Sztuka ludowa - kwiaty z bibuły


MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263