wiano.eu
YouTubeFacebook

2014-01-29 Maki polne z bibuły

Maki polne znikają z naszych pól, a wraz z nimi romantyczne plenery kojarzone z tradycyjnym obrazem polskiej wsi. Ale możemy stworzyć je we własnym domu, wykonując kwiaty z bibuły. Nie jest to trudna technika. Wystarczy wziąć bibułę, nożyczki, klej biurowy i drucik.


Z czerwonej, bibuły wycinanym płatki. Najlepiej wycinać je z kilkukrotnie złożonej bibuły, wówczas uzyskamy równiutkie płatki. Z czarnego koloru odcinamy pasek bibuły i nacinamy go wzdłuż – tak aby powstały - po zwinięciu rulonu - pręciki kwiatka. 

 

Fot. Archiwum własne

Maki i chabry z bibuły

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odcinamy z żółtej bibuły kwadracik. Będzie to nasz środek kwiatka.  Na środek kwadracika kładziemy zwiniętą kulkę z bibuły. 


Zwijamy kwadracik tak, aby  z rogów powstała niewielka łodyżka. Okręcamy ją czarną bibułą tak, aby ponacinane paski znalazły się w górze. Podklejamy końce klejem biurowym, aby bibuła się nie rozkręciła. Maczamy brzegi pręcików w kleju, a następnie w kaszy.

 

W ten sposób uzyskujemy nakrapiane końcówki pręcików.


Następnie układamy wokół pręcików płatki naszego maku. Nadajemy kształt kwiatu. Następnie okręcamy drucikiem kwiatek, aby się nie rozleciał. Do tego celu bierzemy nieco dłuższy drucik, aby jeszcze zostało na łodyżkę.


Okręcamy drucik paskiem zielonej bibuły, koniec podklejamy klejem. Z zielonej bibuły wycinamy listki maku. Doklejamy je do naszej łodyżki. Kwiatek nasz jest już gotowy.

 

Jak zrobić maki z bibuły

 

 

Zobacz też:

Georginia z bibuły http://wiano.eu/article/2334

Astry z bibuły http://wiano.eu/article/2259

Róża z bibuły http://wiano.eu/article/2207

Kwiaty z bibuły http://wiano.eu/article/2184

Bombka z bibuły http://wiano.eu/article/1981

Krokusy z bibuły http://wiano.eu/article/1775

Kwiaty z bibuły http://wiano.eu/article/1109

 


 

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263