wiano.eu
YouTubeFacebook

2015-04-29 Pamięć górali o JPII

Górale nie zapominają o św. Janie Pawle II. Sobotnie kwietniowe popołudnie. Na Mszy Świętej w Godzinę Miłosierdzia Bożego, rozpoczęło się  wyjątkowe spotkanie z postacią św. Jana Pawła II.

 

Ks. dr Lucjan Bielas pracujący obecnie jako adiunkt na wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego Papieskiego Uniwersytetu im. Jana Pawła II wygłosił kazanie pełne refleksji i nadziei.

 

Fot. Archiwum Dom Ludowy - Wojciech Kubina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po Mszy Świętej w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się wernisaż wystawy „Jan Paweł II w twórczości księdza kanonika Władysława Podhalańskiego”.

 

Ksiądz kanonik z wielkim sercem i radością opowiadał o każdym z obrazów i o świętym Janie Pawle II. O sobie mówił niewiele, ale o swoim życiu opowiadał z humorem i dystansem. Goście z zadumą zatrzymywali się nad misternie namalowanymi na szkle postaciami Ojca Świętego.

 

Fot. Archiwum Dom Ludowy - Wojciech Kubina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wieczorem odbył się wyjątkowy spektakl muzyczny w wykonaniu Teatru „Prowincja” z Mikołowa. Trzy Anioły wspominały najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły. Od narodzin, utratę najbliższych, życia studenckiego, pracy w kamieniołomach, aż do wyboru na Stolicę Piotrową.

 

Fot. Archiwum Domu Ludowego - Wojciech Kubina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Były wspomnienia o pielgrzymkach (zwłaszcza tej pierwszej do Polski), zamachu, aż po kres ziemskiego życia. Jan Paweł II znów był z nami. Publiczność odczuła bliskość ukochanego Papieża i wewnętrzną radość z ponownego z Nim spotkania.

 

Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy księdzu kanonikowi Władysławowi Podhalańskiemu oraz Członkom Teatru „Prowincja” za spotkanie pełne wspomnień, refleksji i zadumy. Wdzięczni - górale.

 

Wojciech Kubina

 

Zobacz też:

Symbolika szat Maryi

Twórczość Słoniny

Obrazy Jachymiaka

Obrazy na szkle

Obrazy Marty Walczak-Stasiowskiej

Sztuka ludowa malarstwo

MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęściej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieś 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263