wiano.eu
YouTubeFacebook

2015-08-04 Wielki Dzień Pszczół

Co sekundę umiera aż 105 pszczół. Aby pokazać, jaki to ogromny problem i przypomnieć o niezastąpionej ich roli, został ustanowiony 8 sierpnia Wielkim Dniem Pszczół. Teraz będzie odbywać się już trzecia edycja tego święta, w której weźmie udział Muzeum Etnograficzne w Toruniu.

 

Fot. Archiwum muzeum i własne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach akcji będzie można zobaczyć na terenie Parku Etnograficznego wystawę różnych typów uli oraz narzędzi niezbędnych do pracy w pasiece. Będzie też okazja do kupienia miodu.

 

Pierwsza edycja Wielkiego Dnia Pszczół odbyła się w 2013 r. w placówkach edukacyjnych w całej Polsce, w szczególności na terenach wiejskich. 

 

W ramach tego święta ponad 160 świetlic, szkół podstawowych i domów kultury przygotowało liczne pszczele atrakcje. Nie zabrakło sadzenia miododajnych kwiatów, konkursów czy gier i zabaw.

 

W zeszłym roku w ramach tego święta rozdano 10,5 tys. paczek nasion przyjaznych pszczołom. Zostało rozstawionych po 200 domków i poidełek dla pszczół dziko żyjących. Podczas warsztatów powstało także ponad 8 tys. domków dla pszczół, które zawisły w prywatnych ogrodach i na balkonach.

 

W tym roku Wielki Dzień Pszczół będzie świętowany w ponad 50 placówkach przyrodniczych w całej Polsce: ogrodach botanicznych, parkach narodowych i krajobrazowych. Także i w tym roku odbędą się warsztaty budowania domków dla pszczół dziko żyjących, odbędą się też warsztaty z sadzenia roślin.

 

Na spotkaniu z pszczelarzem będzie można poznać szczegóły z życia pszczół. Informacje te przydadzą się dla uczestników edukacyjnej gry i quizów. Oczywiście nie zabraknie degustacji miodu.

 

Gdzie jeszcze poza Muzeum Etnograficznym w Toruniu będzie można uczestniczyć w Wielkim Dniu Pszczół można podejrzeć na mapce, znajdującej się na stronie http://www.pomagamypszczolom.pl/wielki-dzien-pszczol.

 

Zobacz też:

Hotel dla owadów

Jaki miód jest dobry

Jaki miód wybrać

Ginące zawody\pszczelarstwo

MIEJSCE NA REKLAMĘ

Artykuły polecane

Najczęściej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieś 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263