wiano.eu
YouTubeFacebook

2015-09-30 Festiwal Ziemniaka

Festiwal Ziemniaka jest imprezą cykliczną, jednym z większych przedsięwzięć realizowanych w Muzeum Wsi Radomskiej. Tematyka festynu obraca się wokół jesiennych prac polowych, w szczególności związanych z wykopkami.

 

 

Fot. Archiwum własne

1. Kopanie ziemniaków - prezentacja zabytkowego sprzętu rolniczego

2. Ziemniaki po wykopkach

3. Pieczenie ziemniaków w ognisku

4. Smażenie placków ziemniaczanych na ogniowej kuchni

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas tego wydarzenia na terenie Muzeum odbywają się pokazy prac polowych z przy użyciu zabytkowego sprzętu rolniczego, pokazy obrzędów ludowych związanych z wykopkami, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz potańcówka „na dechach” przy muzyce kapel ludowych.


Ważnym elementem jest także rozstrzygnięcie konkursu na „Tradycyjną i regionalną potrawę z ziemniaka”, kierowanego do kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych, zespołów obrzędowych oraz odbiorców indywidualnych.


Tegoroczną edycję Festiwalu Ziemniaka uświetni Pan Karol Okrasa, jeden z najbardziej znanych obecnie kucharzy, który przeprowadzi pokazy kulinarne dla przybyłych do Muzeum gości oraz podejmie się roli członka jury w konkursie.


Festiwal Ziemniaka jest imprezą docenianą, o czym świadczy przyznanie mu II miejsca w konkursie Mazowieckie Zdarzenia Muzealne „Wierzba” za edycję z 2012 roku.


Festiwal Ziemniaka odbędzie się 4 października od 12.00 do 19.00

 

Zobacz też:

Festiwal Ziemniaka

Kopanie ziemniaków

Okrężne po wykopkach

Zwyczaje i obrzędy\zycie codzienne\zajęcia gospodarskie\wykopki

MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263