wiano.eu
YouTubeFacebook

2015-10-28 Jesienny pejzaż wsi

Jesień, jak każda pora roku jest ulotna, a bogactwo jej barw mogą zatrzymać na dłużej fotografowie i artyści malarze. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu chce zatrzymać jesienny pejzaż skansenowskiej wsi mazowieckiej z przełomu XIX i XX w. w pracach plastycznych zgłoszonych na konkurs „Jesienny pejzaż wsi”, organizowany dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat z regionu Mazowsza. 

 
Uczestnik może przedstawić roślinność otaczającą znajdujące się na skansenie zabytkowe obiekty, pola uprawne, ogródki warzywne lub kwiatowe, sady, wybrany fragment parku dworskiego, lasu grądowego….

– możliwości jest mnóstwo!

 

Fot. Archiwum muzeum

Prace nagrodzone z zeszłorocznej edycji konkursu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prace należy wykonać na papierze (gramatura 80-160 g/m2) lub kartonie (gramatura 160-250 g/m2) formatu A3, w jednej z 4 technik plastycznych: rysunek (kredki, pastele), malowanka, wyklejanka (papier, plastelina), kolaż.


Laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu multimedialnego i sportowego. W konkursie zostanie przyznanych aż 36 nagród, a pula nagród wyniesie ponad 7.000 zł.

 

Fot. Archiwum muzeum - D. Krześniak

Prace konkursowe z zeszłorocznej edycji konkursu  


 

 

 

 

 

 

 

 

 Konkurs przebiega w dwóch etapach. Pierwszy odbywa się w szkole uczestnika, gdzie zostaną wyłonione najciekawsze prace. Do 6 listopada 2015 r. należy je dostarczyć do MWM w Sierpcu (ul. Narutowicza 64, 09-200 Sierpc).

 

W drugim etapie, odbywającym się na terenie Muzeum, komisja spośród nadesłanych prac dokona wyboru tych zasługujących na najwyższe laury.

 

Zostaną one zaprezentowane na wystawie pokonkursowej zorganizowanej na terenie Muzeum.

 

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 20 listopada 2015 r. w sali konferencyjnej Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.


Agnieszka Jezierska – Chalicka

 

Zobacz też:

Jesień w skansenie

Konkurs Barwy Wsi

Skansen w obiektywie

Skansen w Sierpcu

Barwy wsi

Konkurs Sołtysa

Muzeum i skanseny\Sierpc\muzeum wsi mazowieckiej


MIEJSCE NA REKLAMďż˝

Artyku�y polecane

Najcz�ciej czytane

do góry

Copyright © 2009 Wiano.eu | Wszelkie prawa zastrzeďż˝one
Tworzenie stron Webton.pl

Firma Skrobisz | ul. Osiedlowa 4 | Zielonki-Wieďż˝ 05-082 | woj. mazowieckie | tel.: 691711233 | e-mail: sklep@wiano.eu | NIP: 5221319263